Connect with us

MUTTALİP KORKMAZ

GELECEK İÇİN BİR ŞEYLER YAPMAK

Ülkemiz ve Kütahyalımız adına güzel şeylerde yapılıyor. Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesinin çok yararlı bir uygulamasını öğrendim geçen hafta. Çok anlamlı ve yararlı olduğunu düşündüğüm için bu haftaki yazımda siz değerli okurlarım ile paylaşmak istedim. Dernek İstanbul da yüksek öğrenim gören örencileri bir araya getirmek amacıyla belirli zamanlarda yemekler, brançlar düzenliyor. Geleceğin yöneticisi, bürokratı veya iş adamı olacak hemşerilerimizin birbirlerini tanısınlar, daha yakın ilişkiler içinde olsunlar ve birbirlerine destek olsunlar diye. Hatta bu toplantılara kariyer sahibi Doc. Dr. Tevfik Özpaçacı gibi hemşerilerimizi de davet ederek onların tecrübelerinden, onlarında katkılarından faydalanılıyor.Ne kadar doğru bir düşünce, ne kadar anlamlı ve yararlı bir faaliyet. Tüm bu faaliyetlerinden dolayı başta dernek başkanı Metin Bedir beyi ve dernek yönetimini canı gönülden tebrik ediyorum.

Bu organizasyonların bütçesi için de ekonomik durumu müsait olan hemşerilerimizden destek alıyorlar. Ekim ayının son haftasında düzenlenen organizasyonu Doğan GÜRAL ağabeyimiz finanse etmiş. Kendisin işleri nedeniyle katılamadığı organizasyona tele konferans yolu ile iştirak ettiğine şahit oldum. Katılımın ve ilginin çok olmasına çok seviniyordu. Mutluluktan gözlerinin içi gülüyordu adeta. Yaptığı konuşmada birliktelikten, hemşerilerimizin bir birlerini desteklemesinin gereğinden söz etti genç kardeşlerimize. Ayrıca ileride bu tür organizasyonlara vesile olmalarını beklediğini vurguladı. Doğan GÜRAL ağabeyin konuşmasını tamamladıktan sonraki mutluluğunu, yaşadığı hissiyatı ve gözlerinin dolmasını anlatmak mümkün değil.

Devam eden dönemlerde de hayır sever hemşerilerimizin vesile olduğu bu tür organizasyonların düzenlendiğini, gurbetteki gençlerimizin yalnızlıklarını unutturmak, onların donanımlarını geliştirmek ve devletimize milletimize hayırlı insanlar olmasını sağlamak yolunda çok önemli işler yapıldığını gururla görüyorum, mutlu oluyorum.

Sevgili dostlar, bu ve bunun gibi güzel şeyler yapılmalı, teşvik edilmeli, desteklenmeli ve anlatılmalı. Kütahya’mız insanlarının iyi yerlere gelmesi hususunda önder olunmalı. Bu konuda hepimize iş düşüyor. Yaşamdaki temel amaçlarımızdan birisi “Hayır ve Dua ile Anılmak” değil mi? Hepimiz geçmişimizde doğru yönlendiren dostların eksikliğini hissetmiyor muyuz?  Var ise böyle birisi hayırla yad etmiyor muyuz? Bu tür hareketler karanlığa mum yakmak gibi. Ne kadar çok mum yakılırsa o kadar çok aydınlık olacağı tabiidir. Bu yüzden gücü yeten herkesi mum yakmaya davet ediyorum.

Hepinize iyi haftalar….

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar