Connect with us

ERCAN KOLKU

BATIDA SPARTAKÜSLER DOĞUDA MİLİTANLAR!

Her yeni güne şehit haberleri ile başlamaya alışmaya başlamış ülkemde Tavşanlıya gelen şehit uzman çavuşumuz Hasan BÜBER diğer tüm şehitlerimiz gibi yüreğimizi yaktı.  Ülkenin dört bir yanında verilen şehitlerimize halkımız tepki göstersede, kısa sürede etkisi geçer hale geldi.Düşünsel umursamazlık yakınımıza kadar ateşin gelmesi ile farkındalık yaratıp bizleri sarsarak uyanmaya davet ediyor.

Hiçbir hükümet, Türkiye’nin meselelerine, ülkeyi bir organizma gibi düşünüp bütünlüğü içinde bakamadı. Dolayısıyla, PKK terörü de diğer meselelerimizden bağımsız, ferdî bir mesele gibi değerlendirildi.

Nasılki Kütahyada Azot’tan Şeker Fabrikası’na, Kümaş’tan Eti Gümüş’e, Seyitömer Termik’ten ve SLİ Kömür İşletmelerine, Tunçbilek Termik Santralinden, GLİ Kömür İşletmelerine kadar, herşey satıldıysa;  Doğu ve Güneydoğu’daki, meselâ Et ve Balık Kurumu’nun et kombinalarının kapatılmasıyla bölgede hayvancılığın yok olması tehlikesinin başgöstemesi gibi, özelleştirme politikasıyla kamu iktisadî teşekkülleri (KİT) ve kâr maksadı taşımayan iktisadî devlet teşebbüslerinin satılması, bazı devlet üretme çiftliklerinin kapatılması hatadan başka bir şey değildir.

Kütahyamızdan biliyoruz.Satılan bu fabrikaların çoğunluğu Adnan Menderes’in gayretleriyle halkın  vergileriyle yapılmış kazanımlardı. AKP iktidarı, tüm bu fabrikalarımızı yok pahasına haraç mezat sattı.

Satarken dönemin  Kütahya Milletvekili açıklama yapıyordu;” Bu fabrikaları alanlar fabrikaları alıp götürmeyecek, daha da büyütecek, daha çok işçi çalıştıracak. Tam aksine bu fabrikalar daha az işçi çalıştıran, daha küçük işletmeler oldu. İşte örneği Çelikler A.Ş. Vergilerini dahi Kütahya dışında öder oldu.İşçileri se Spartaküs oldu!

  Bizler hala Emet Tavşanlı yolunu  HACI BEKLER GİBİ BEKLERKEN satılan kaynaklarla bilmem  nerelere duble yollar, köprüler yapmakla övünüldü. Halkın kaynağıyla yapılan hizmetler hükümetin nimeti gibi gösterildi.

Kütahyada özelin keyfiyetine bırakılan insanlarımızın evlerindeki televizyonu satıp,bilmem nerdeki sinema salonlarında film izlememiz için BİLETİKS’ten bizlere bilet dağıttılar…( Bileti kullanmak istediğinde de para ödeyeceksin ha,bedava sanma)İşin gerçeği,Kendi memleketimiz de TAŞERON bekçiler  olduk

Nitekim batıdaki sanayi kuruluşlarının özelleştirilmesi yeni SPARTAKÜSLER yetiştirirken,doğu’nun  iş imkanlarının köreltilmeside MİLİTAN yetiştirmeye başladı. Bunun üstüne birde AÇILIM SAÇMALIĞI eklenince bugün ülke hergün şehit vermeye başlayan bir ülke haline geldi.

. PKK terörü başladığından beri  her hükümet  son “açılım” teşebbüsü gibi, terör karşısında kendince bir şeyler yapmaya çalıştı. Fakat bunlar, hayal üretmekten öte gitmedi. Bir devlet politikası gibi görünen “açılım”a da etraflı altyapı çalışmaları yapılmadan girişildi.

Güneydoğu’da halk ve onun gerçek temsilcileriyle tam temas kurulup, halkı ve bölgeyi temsil etmeyen kuruluşların tabandan tecrit edilmesi gerekirken, gititler teröristlerle masalara oturdular.

Terör karşısında en çok gerekli ve cesaret isteyen adımları atamayan hükümetler, cılız teşebbüsleri karşısında bile terörün bitmediğini görünce, meseleyi yine tamamen askere havale ediverdiler.

Kütahya Milletvekili Prof. Dr. İdris Bal bir açıklama yapmış ve demiştiki”Bizzat askerlik yapmış olanlar anlatıyor: ‘Mücadele ettik. 50-100 PKK’lıyı sıkıştırdık. Tam teslim alacağız, bir telefon geldi, bıraktık.'” diyor. Hükümetler, bunların ne manâya geldiğini, terörün gerçek mahiyetinin ne olduğunu düşünmek istemedi. Askeri gerçek yerine çekemedi, inisayitifi bir türlü ellerine alamadı.TERÖRÜN el lele verip Kürtçe şarkı söylemekle, çadır tiyatrosu kurar gibi seyyar mahkemeler kurmakla çözülmeyeceğini  gördüler ama olan VATAN evlatlarına oldu.

Terör, savaş ve işgaller,rant vasıtasıdır Terör yüzünden sürekli askerî malzeme alıyoruz. Bu alımlarda içeride neler döndüğünü, kimlerin ne kazandığını bilmiyoruz. İşin en ilginç yanıda nedir biliyormusunuz?En çok   silah aldığımız ülkenin  İSRAİL olması…

HANİ ŞU VAN MİNUTE İSRAİL!

Özelleştirmenin hat safhaya çıktığı ekonomik terör ile açılım saçmalığının cesaretlendirdiği PKK terörü ülkeyi hızla kaosa sürüklemiştir.Üstelik akıllı olduklarını iddia edenlerin birden çok yanıldıklarını ifade ede ede  ortaya çıkardığı bu soruna kısa vadede aynı kişilerle çözüleceğine inanmak hayalden öte macereperestliktir.

Düne kadar Bayrağı bu ülke de  TAHRİK unsuru gösterenlerin en ön saflarda yer aldığı mitinglerde halkla beraber “ŞEHİTLER ÖLMEZ,VATAN BÖLÜNMEZ “ deselerde ne ŞEHİT’lerin nede ŞEHİT AİLELERİNİN  haklarını helal edeceklerine kendilerinin de inandıklarını sanmıyorum.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar