Connect with us

BERRİN PAZAROĞLU DÖNMEZ

BAZILARI ANNELERİNİN KALBİNDEN DOĞAR

aynı okulda girdik …Lise 2 ye kadar biz Eski Gediz!de oturduğumuzdan Yeni Gediz’de okul yıllarımda onların evi benim de evim gibiydi …Melek ailedir onlar ..Rahmetli Talat amcam , Emine teyzem ve kendileri gibi yetiştirdikleri Melek kızları Ayşe Emelim…İyi ki aynı mahallede büyümüşüz …İyi ki Emine teyzemin kalbinden 4 aylıkken dünyaya gelmişsin de sen bizlerin de kardeşi olmuşsun Emelim ..Emine teyzemle sana Allah uzun ömürler versin …Evlat edinmeyle ilgili olumsuz mesajlar veren bir yazıya karşılık kardeşim duygularını yazmış …Başka bir gazetede yayınlanan ve güzel mesajlar veren bu yazıyı ben de köşemde paylaşmak istedim…

SEVGİ EMEK İSTER

”Gazetenize abone olan emekli öğretmen bir bayanım. Köşenizde 14 Şubat Sevgililer Gününde ‘Evlatlığımın ailesini bulmak istiyorum’ diye paylaşılan hatıra benim bu anlamlı günde tüm duygularımı ön plana çıkardı. Ben de hayatımla ilgili duygularımı paylaşmak istedim.

‘Sevgi’ duygusunu hâlâ anlamamış olanlara gelsin bu yazım. Kimseyi suçlamıyorum. Kimse için yazmıyorum. Amacım sadece ‘sevgi’nin ne kadar anlamlı bir duygu olduğunu ön plana çıkarmaktır…

Buradan canım anneme, beni karnında değil kalbinde büyüten çok değerli anneciğime sesleniyorum… Çok teşekkür ederim canım annem. Çok saygıdeğer rahmetli babacığım. ‘Sevgi emek ister’… Gerçekten de siz sevgi yolu emekçileri olarak kalbimin en değerli köşesindesiniz.

Ben de ‘Evlatlık’ bir çocuğum. Ama asla kendimi böyle görmedim. Çünkü anneciğim beni 9 ay 10 gün ‘kalbinde’ taşıdı. Hayatımı sevgi dolu bir ailede o ailenin en değerli parçası olarak (şu an 51 yaşındayım) devam ettirmekteyim.BEN ANNEMİN KALBİNDEN 4 AYLIK DOĞMUŞUM”’ .. Ailem beni hiçbir zaman dışlamadı. Hep kendilerinden bir parça olarak gördüler. Bana çekirdek ailem ve tüm ailem (Dedelerim, ninelerim, halalarım, teyzelerim, dayılarım, amcalarım…) sevgilerini emekleriyle bağışladılar.

Köşenizdeki yazıda ‘Koruyucu aile olabilir ama kimseye evlatlık edinmeyi tavsiye etmiyorum’ diyen bayan arkadaşım bir düşünsün bakalım o çocuğu kalbinde mi büyütmüş?

Ben naçizane bir ‘evlatlık’ olarak -ki kendimi asla böyle görmedim- ailem asla bunu bana hissettirmedi… Öğrenilecek yaşta öğrendim. Şimdi benim annem:”İYİ Kİ BENİM ÇOCUĞUM OLMAMIŞ YOKSA SEN OLMAZDIN ”’ diyebilecek kadar yürekli, muhterem bir kadın… Ellerinden öpüyorum. Tüm çocuğu olmayan ailelere buradan sesleniyorum:

Ne olur alın bir kimsesiz çocuk… Ya koruyucu aile olun ya da evlat edinin. ‘O’na tam bir anne olun yüreğinizde taşıyın… ‘Sevgi emek ister’… Sevgiyle kalın hoşça kalın!”

Ayşe Emel Uysal-Emekli Öğretmen Gediz/Kütahya

””’İyi ki benim çocuğum olmamış yoksa sen olmazdın ”””diyen güzel yürekli ana ….”””Ben annemin kalbinden 4 aylıkken dünyaya gelmişim ”””diyen yine güzel yürekli bir evlat ve artık o da iki evlat sahibi bir ana ….

ONLAR YÜREKLERİ VE ELLERİ ÖPÜLECEK GERÇEK ANALAR .

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar