Connect with us

ABDÜLKADİR EKMEKÇİOĞLU

NEDEN

NEDEN ?

Genel seçim nedeni ile partilerden millet vekili aday adayı olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Sosyal medyaya bakıyoruz.Aday adayım olacaklar parti amblemleri önünde,varsa aday adayı olacağı partinin genel başkanı ile çekilmiş fotoğraflarını paylaşıyorlar.

Ama bir kaçı müstesna.Çıkıp neden millet vekili aday adayı olduğunu.Partisine ve seçim bölgesinde neler yapmağa çalışacağını kısaca yazmaları doğru olmaz mı?

Bu aday adaylar gerçekten kendilerini eğitim,bilgi,beceri ve diğer konularda yeterli görüyorlar mı?Seçim bölgesinde neleri eksik gördüğünü.Neler yapmak istediğini de açıklamalı.Yoksa falan kişi aday adayı olurda ben niye olamam mantığı ile çıkıyorlar ise buna bir soru işareti koyalım.

Mesela; mevcut Milet vekilleri partimiz için iyi çalışmadı.Kütahya ve ilçelerinin sorunlarına yeterince eğilmedi.Ben daha iyi yapacağım mı diyecekler.Yoksa başka bir açıklamaları olacak.

Ülkemiz sorunları hakkında neler düşündükleri de çok önemli.TBMM gittiğinde partilerinin genel başkanlarından farklı düşünce veya görüşleri olduğunda bunu açıkça söyleyebilecekler mi?Yoksa genel kurulda parmakçı olarak mı görev yapacaklar?

VAR MISINIZ

Seçim yaklaşırken siyasi partilerin sayın genel başkanları çeşitli vesilelerle yaptıkları konuşmalarda bir,birlerine ağza alınmayacak sözler sarf etmekteler.Bunları partilerin fanatikleri hariç kimse de tasvip etmiyor.Yaptıkları da gerçekten hoş olmuyor.

İkincisi,binlerce insanı işinden,gücünden ala koyacaklarına parlamentoda grubu bulunan sayın genel başkanlarımız ülkemizde yayın yapan tüm televizyon kanallarının ortak yayını ile açık oturumlara katılsalar fena mı olur.Birbirlerine soracakları,neler yapmak istediklerini burada konuşsalar.Oturuma katılan ve yönetenlerin sorunlarını burada yüz,yüze yanıtlasalar olmaz mı?

Haydi sayın genel başkanlar böyle bir açık oturuma var mısınız?

Son yıllarda ülkemizde kadınlara şiddet ve kadın cinayetleri,çocuklara cinsel tacizler ve hunharca öldürülmeleri.Başta ailelerini ve toplumda bizleri çok üzdü.Bu gibi olaylar azalmayı bırakın her gün çığ gibi artıyor.Failler yakalanıyor.Yargılanıyor ama bir süre sonra da tahliye olup toplumun içine katılıyorlar.Hal böyle olunca olaylar azalmıyor.Artıyor.O zaman idam yasası çıkarılmalı.Kadınlar ve çocuklarımız korkmadan güven ve huzur içinde özgürce yaşamalı.

Vatana ihanette bulunanlar,terör olaylarında asker,polis ve masum insanları öldürenlere,kadınlara ve çocuklara cinsel tacizde bulunanları ve öldürenlerin idam edilmesi kesinlikle caydırıcı olacaktır.

O halde idam yasasını çıkarmağa var mısınız

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar