Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

KUTSO NE YAPIYOR ACABA?

Kütahya’da “Yerli Otomobil üretilsin” haberimize en çok ses vermesi gereken KUTSO,yani Kütahya Ticaret ve Sanayi odasından henüz hiç ses yok.
Oysa,Afyon Ticaret ve Sanayi Odası bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor ve basın toplantısı ile düşünceleri kamuoyuna açıklıyor.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, yerli otomobilin Afyonkarahisar’da üretilebileceğini, yerli otomobil fabrikasının ihtiyaç duyduğu arazinin de mevcut olduğunu  basın toplantısında açıkladı.Serteser”. Afyonkarahisar’da Orta ve Yüksek Düzey Teknolojik Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması için girişimde bulunulduklarını söyledi.

Halbuki o dediği organize sanayi için bizim herşeyimiz tamam.Zafer Organize Sanayii için bırakın girişimi,sonucu bile tamam.Havalanının dibinde,Ankara-İzmir otobanı hemen yanıbaşından geçiyor,Lojistik merkez olması ise ayrı bir avantaj.Bursa’ya 2 saat,İstanbul’a 3,5 saat ,İzmir’e 3 saat,Antalya’ya 3 saat mesafedeki Zafer Organize Sanayimizde arazide mevcut.Zaten yerli otomobil için Marmara bölgesi doluluğu nedeniyle cevap vermeyeceği düşünüldüğünde bizim bu konuda avantajımız çoktur.

KUTSO artık bu konuda sesini çıkarmalıdır.
Sessiz,sakin kenardan izlemek bence yakışmıyor.

Bu arada,önceki gün karşılaştığımız Milletvekilimiz Şükrü Nazlı,ben daha sormadan :”Yerli otomobil üretilmesi konusunda fizibilite yaptırıyoruz.Teknik bilgileri yetkililere sunacağız.” dediğinde çok mutlu oldum.Kendisine teşekkür ederek,Kütahya’nın bunu artık başarması gerektiğini söyledim.

Sadece KUTSO değil ama bu işin başında olması gereken kuruluş olduğu için önce onlara seslendim.
Afyon Ticaret ve Sanayi Odası başkanının açıklamasıda beni etkiledi doğrusu bu yazım için.
İnşaAllah sesler çıkmaya başlar artık.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar