Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

GELİŞMEMİZ ENGELLENMİŞ Mİ

Geçtiğimiz günkü köşe yazımda eski İTO başkanı Murat Yalçıntaş’ın depozito yatırdığı halde yatırımdan vazgeçmesini yazmıştım. Bunun gibi birçok ismin olduğunu belirtmiştim.

Organize Sanayi’ye yatırım yapacak kendi öz kardeşini,öz ağabeyini bakanlığa şikayet etmesi bile zaten başlı başına hem ayıpların en büyüğü,hem de Kütahya için kayıp olduğunu söylememe gerek yok.

Gazetemizin  reklam ve abonelikleri kaldırtarak,bizlere bu konuda zarar verdirmeyi düşünmeleri çok doğal.Zaten daha önceki yazımda da belirttiğim gibi gazetemizi onlara güvenerek çıkarmadığımız gibi Kütahya her zaman bizimle olmuştur.

Şimdi size bir başka durumu aktaracağım.

“Yerli otomobil Kütahya’da üretilsin” kampanyamıza çok büyük destek olacak bir yatırımında 3 yıl önce önüne set çekildiğini, nasıl oluşmadığını şimdi sizlere aktaracağım.Hem de dışarıdan değil,kendi içimizden yatırımcılarımız bunlar.

Sanayici esnaflarımız ORKÜSAN adıyla bir kooperatif kuruyorlar.Orta ve Küçük Sanayici esnafımızın kurduğu bu kooperatifte metal,çelik ve maden sektöründe yani otomobil sektörünün de yan kolunu oluşturacak bir kuruluş.3 yıl önce OSB yönetimince olumsuzlukla sonuçlanıyor..

Hem de bir daha müracaat edilmeyecek şekilde.

Kooperatif yöneticileri Bakanlığa gidiyorlar ve kurulmasında bir mahsur görülemeyeceğini bildiriyorlar.60 firma ile 30 trilyon yatırım yapacak bu girişim o zaman için reddediliyor. ama geçtiğimiz günlerde yeni yönetim tarafından 2.Organize Sanayide yer verilerek bu ayıp ve de haksızlık giderilmiş oluyor.

Ne diyeyim artık……

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar