Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

SAPANCA’DAN NAFİ GÜRAL’A ÖDÜL

Kütahya’nın taşından, toprağından para kazan, karasını, beyazını kullan, sonra da git başka yerlerde yatırım yap. Her zaman yazarım, Kütahyalı işadamlarının Kütahya’da veya dışarıda yatırım yapmasından hep gurur duyarım.

Ama sen Kütahya’mızın sefa ve şifası olan Ilıca kaplıcalarımızdan Capital dergisindeki kendi tabirinle “bırak kaç”, oteli perişan halde teslim et (Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun ifadesiyle), sonra da Afyon’da, Sapanca’da otellerin ile övün dur. Bu olur mu?

Sapanca’da alışveriş merkezi kuruyormuşsun. Hayırlı, uğurlu olsun Sapanca’ya… İlçenin Belediye başkanı tarafından ödüllendireceksin doğal olarak. Çünkü hizmet ettiğin ilçe pek tabii ki seni takdir edecektir.
(Bu törende konuşan Nafi Güral, Sapanca’ya yeni yatırımlarla destek vermeyi sürdüreceğini belirtti. Nafi Güral ve eşini makamında misafir etmekten dolayı çok memnun olduğunu ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Yılmazer, Sapanca’ya yatırımlarının sürecek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.)
Yeni yatırımların da hayırlı ve uğurlu olsun…

Ancak; Hem kişisel olarak, hem de işletmelerin bakımından doğduğunuz, büyüdüğünüz şehri de düşünmek durumundasın. Vefa çok önemlidir. İnsanın kendini bugünlere getirenlere vefa borcunu unutmaması gerektiğine inanırım. Bugün ilimize gelen misafirleri ağırlayacak düzeyde bir otel yapsaydın, herhalde Kütahya’dan da aynı övgü ve değeri alırdın.

Öte yandan bu konunun dışında farklı olarak aklıma gelen bir husus daha var. Kütahya’daki üst düzey bürokrasiden gerekli itibarı bulamayanların, dışarılarda itibar turlarında olmaları da dikkatimden kaçmıyor. Örneğin Nafi Güral’ın başkanı olduğu KUTSO’nun organize ettiği (son zamanlarda) etkinliklere ne vali, ne belediye başkanı, ne rektör ne de diğer mülki erkân katılmıyor. Siyasiler bu etkinliklere bazen katılıyor, bunun sebebini de siyaset gereği olarak yorumluyorum. Resmi devlet erkânı, Kütahya Belediye Başkanı ve diğer bazı kurumlar KUTSO’ya neden bu kadar tavır aldı? Bunu bilen, çıksın anlatsın da hep beraber dinleyelim. Belki de vali bey çıkar, her şeyi açıkça anlatır. O zaman Kütahya bu önemli konuyu en üst makamdan dinlemiş olur. Ne dersiniz?

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar