Connect with us

ŞÜKRÜ ATAKAN

BİTMEYEN KAVGA!!!

Yeni bir yıla giriyoruz. Her girilen yıl için iyi temennilerde bulunuyor, yeni yıldan beklentilerimizi sıralayıp umutlanıyoruz. Ancak her yeni yıl geçen yılı aratıyor. Geçtiğimiz 2015 yılında ülkemizde, bölgemizde ve dünyada pek çok acı olaylara şahit olduk. Terör ülke içinde ve dışında almış başını gidiyor. Ne yazık ki terör teşkilatlarını kuran da silahlandırıp eğiten de durumdan şikayetçi olanlar da hep aynı liderler. Bu çifte standart içinde süper devlet liderleri kürsüye nerede çıkıp ellerine mikrofon alsalar, teröre teröriste karşı olduklarını beyan ediyorlar. Bu terör ne meret bir şey ki bir türlü bitmiyor. Çünkü bitirmek istemiyorlar. 1-her iki tarafa da silah satıyorlar.2-müslümanı müslümana kırdırıyorlar.3-petrolü sömürüyorlar.4-liderler orta doğuda güç gösterisinde bulunuyorlar. Batı, ABD ve Rusya menfur ve emperyalist emellerinden vazgeçsinler, bakalım terör bitiyor mu bitmiyor mu?

Putin tam dünya lideri olma yolunda ilerlerken, Türk topraklarına ihlal girişiminde bulunan Rus uçağı harika bir harp taktiği ile düşürülünce, karizması çizildi, bölgenin lideri olma hayali de büyük Sovyetler birliği ideali de bitti. Kimyası bozulan Putin hakaretler, tehditler savuruyor….. BM güvenlik konseyi Irak’ın Musul bölgesinde bulunan askerlerimiz için temkinli konuşurken ABD lideri Obama Türk ASKERİ Irak’tan çekilsin diyor. Başbakan Davutoğlu ’’Musul’daki Türk askerlerinin,Irak makamlarının talepleri doğrultusunda , Irak askerlerine eğitim vermek ve Türkmen soydaşlarımızın kitle imhasına uğramamaları için orada bulunduklarını, Rus saldırıları sona erinceye kadar Türk askerinin bölge de kalacağını ‘‘ kararlı ve cesur bir şekilde beyan etti.

Türk silahlı kuvvetleri ve emniyet mensupları bir taraftan sınır ötesi harekatlarla terörist guruplarla çarpışıp milli sınırlarımızı korurken , diğer yandan ülke içindeki bölücü üniter bütünlüğümüze göz diken hainlerle çarpışıyor. HDP eş başkanı Selehattin Demirtaş HDP,DBP ve DTK ile birleşip öz yönetim istiyor. Sen hem TBMM üyesi olacaksın, daha dün batıdan oy almak için ’’Türkiye partisiyiz, Türkiye’den kopma niyetimiz yok ‘’ diyeceksin oyu alıp meclise girince bölücü olacaksın. Ülkede kan gövdeyi götürürken Rusya’ya neden gidiyorsun?….

Dışarıda bu kadar düşman varken, içeride iktidarı muhalefeti ve tüm halkımız ülke menfaatlerinde birleşip, üniter bütünlüğümüzü korumak zorundayız. Kandil’deki sözde lider, vatan haini şahsı ile mütenasip karayılan Türkiye’de ki terörist yandaşlarına ‘’ acımayın bize ihanet eden Türk Kürt kim olursa öldürün, okulları, hastaneleri, camileri yakın, hasta taşıyan ambulansları havaya uçurun’’diyor. Kendi halkını öldüren öldürtenden kime ne hayır gelir? Hepsinin sonu yakındır. Zaman uzar sonuç değişmez.

Şimdi tarihin tozlu sayfalarında kısa bir gezinti yapıp olayları günümüz ile karşılaştıralım. 1300 küsür sene önce Kerbela zulmü ve katliamı neyse günümüzde Müslümanlar arası katliam ve zulüm de aynı. Bir tafarta Muaviye diğer tarafta Hz Hüseyin efendimizin aile efradı ve yakınları Müslüman müslümanı öldürüyor. Hem de Allah-u Ekber diyerek.

Selçuklu – Moğol savaşları esnasında günümüzden yaklaşıl 700 sene önce, Konya ‘ya gelip tüm insanları birbirlerini sevmeyi, barışı, yaradanımız Allah cc’nin emrettiği şekilde dosdoğru bir insan olmayı, sevgi ile bakmayı, görmeyi, konuşmayı istedi. Bu ulvi düşünceyi gerçekleştirmek için ‘’her kim olursan gel…. Dergahımız umutsuzluğun, umutsuzların kapısı değil umut ve kurtuluş kapısıdır’’ dedi dünya bu sese de duyarsız kaldı. Selçuklu bir taraftan Haçlı orduları, diğer yandan barbar bir ırk olan Moğol hakanı ile savaşmaktan yenik düşerek yıkıldı. Selçuklu’dan sonra Anadolu’da 1300 lü yıllarda Osmanlı Devleti kuruldu. 650 sene dünya cihangiri imparatorluk halinde varlığını sürdürdü. Osmanlı orduları da önce Moğol daha sonra Avrupa’dan gelen Haçlı orduları ile yıllar süren savaşlar yüzünden zayıf düştü, en sonunda İngiliz casuslarının kışkırttığı Müslüman Araplar tüm Orta Doğu ve kuzey Afrika da Osmanlı ya baş kaldırdılar, bir yandan Rus savaşları, birinci cihan savaşları diğer yandan iç kargaşalıklar yüzünden Osmanlı da önce parçalandı sonra yıkıldı.

Kurtuluş savaşı yapılarak Osmanlı imparatorluğunun küllerinden yeni bir devlet Türkiye Cumhuriyeti kuruldu(1923). Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünya durdukça hür, bağımsız, güçlü ve saygın bir ülke olarak varlığını sürdürecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki biz bir ve beraber olalım. Söz konusu Vatan olunca, gerisi teferruattır deyip birbirimizi sevelim sayalım.

Türk’ün Türk den başka dostu olmadığı idraki içinde kalın sağlıcakla………..

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar