Connect with us

EKONOMİ

KURUMLAR KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETSİN

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan İl Özel İdaresinin kendi elektriğini üreten sistemin diğer kamu binalarında da uygulanması Kütahya’yı Türkiye’de örnek il yapacaktır

Enerjide dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak ve yerli ve milli enerjiyi üretmeye yönelik yapılan teşvikler birçok kurumu ve özel sektörü harekete geçirdi. Kütahya’da kendi elektriğini tamamen üreten ve Türkiye’ye örnek olan kurumların başında Kütahya İl Özel İdaresi geliyor.

Kütahya İl Özel İdaresi hazırladığı proje bahçesinde garajın çatısını güneş enerji panelleri takarak kendi elektriğini üretmeye başladı. Kütahya’da bir başlangıç olan bu proje önümüzde günlerde temleri atılacak olan Belediye binası ve yapılması planlanan diğer kamu kurumlarının hizmet binaların örnek olması akıllara getirdi.

Yeni yapılacak olan Kütahya Belediye hizmet binası ve bunun yanında Kütahya Valiliği, Kütahya İl Milli Eğitim hizmet binası, İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, Orman Bölge hizmet binası, Adliye binası gibi yapılması planlanan yeni kamu binalarında da İl Özel İdaresinin uyguladığı proje gibi bir proje ile kamu binaları kendi elektriğini üretecek şekilde projelendirilmesi enerjide dışa bağımlılığı azaltırken Türkiye’ye örnek olacaktır.

Yeni yapılacak olan kamu hizmet binalarının kendi elektriklerini üretecek şekilde projelendirilmesini teşvik etmek amacıyla Kütahya Belediyesinin ve Kütahya Valiliğinin buna öncülük etmesi bekleniyor.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar