Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

GAZETEYE ABONE OLMAK

Kapınızın önünde alınmayan çöpleriniz mi var? Arayın Hürriyet Gazetesini haber yapsın. Kaldırım taşlarınız mı kırıldı? Bir telefon patlatın Sabah Gazetesine anında muhabir yollasın. Yoksa çocuğunuzun okulda müsameresi mi var? Posta Gazetesi gelip onu haberleştirsin. Mahallenizi başıboş köpekler mi sardı? Ne duruyorsunuz Zaman Gazetesini arayıverin de gelip haber yapsınlar. Yani her gün alıp okuduğunuz gazeteler (genel yayım yapanlar) size sütunlarında yer versinler. Üzgünüm ama bu durum kelimenin tam anlamı ile imkânsız.

Oysa siz bu dertlerinizi anlattığınız ve rahatlıkla ulaştığınız yerel gazeteye abone olsanız durum daha güzel olur. Şöyle ki yerel gazeteler sizin sesinizi duyar duyurur, başınıza geleni görür ve gösterir kısaca sizden biridir. Ayda 20-25 lira para verip bir gazeteye (yerel) abone olsanız hem Kütahya’daki olan biteni duyarsınız hem de o gazeteye maddi bir destek vermiş olursunuz. Yani “bu gazete benim” dersiniz. Yanlış yapınca uyarır, doğru yapınca kutlarsınız. Yerel gazeteler sizi iyi günde ya da kötü günde yalnız bırakmaz. Düğününüz olunca da cenazeniz olunca da yanı başınızdadır.

Yerel gazeteye abone olmanın şartları nedir biliyor musunuz? Yılda toplam 312 TL. (KDV dahil), ya da ayda 26 TL. ödemeniz yeterli. Ayda 26 TL. bugün 2 paket sigara parası ile eş değer. Bu parayı ödediğinizde her sabah kapınızda gazetenizi bulacaksınız. Eskişehir’de vatandaş her sabah bir yerel bir de genel gazetesini mutlaka okur. Gazetesine sahip çıkar. “Ben haberleri internetten okuyorum nasıl olsa” demez. “Benim de günde 1 liram katkı olsun” der. Bir gazeteniz bize maliyeti nedir biliyor musunuz? Yaklaşık 90 kuruş. Yani bir gazeteden en fazla 10 kuruş kazanıyoruz. O da 1 liraya satarsak. Burada amaç ne? Amaç çok gazete okutarak insanların bilgi sahibi olması ve burada çalışan emekçilerin maaşlarını düzenli alabilmesini sağlamak. Sanmayın ki biz lüks içinde yaşayan medya patronları gibiyiz. Kimseye muhtaç olmayacak kadar veriyor rızkımızı sahibimiz olan Hakk Teâlâ…

Bu yazıdan etkilenip de abone olmak isteyen varsa lütfen gün içinde 212 28 88 ya da 212 12 05 numaralı telefonlardan bize ulaşıp abonelik kaydı yaptırabilirler. Ya da kutahyagazetesi@gmail.com mail adresinden bize ulaşıp talebinizi iletebilirsiniz.

Ayda 26 lira verip gazetene sahip çıkabilir, günlük gazeteni düzenli olarak okuyabilirsin. Biliyorum, bu konuda da hariçten gazel okuyacak düzenbazlar çıkacaktır. Aldırmayın siz onlara, gerçeği bilmiyorlar…

Sevgiyle kalın…

SÖZ: Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar