Connect with us

HABERLER

DÜNYANIN BİR UCUNDA GURURLANDIRAN TABLO

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şili, Peru ve Ekvador’a yaptığıı resmi ziyaretler kapsamında, ilgili ülkelerin Devlet Başkanları, Bakanları ve üst düzey yetkililerinin ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Konsey Başkanlarının  katıldığı  İş Forumlarına,Kütahya’lı işadamı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Slovakya İş Konseyi Başkanı İsmet GÜRAL da katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şili, Peru, Ekvador gezisine Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) önderliğinde eşlik eden işadamları, Lima’da (Peru) La RosaNautica adlı deniz ürünleri restoranına gittiler.

Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral, masadaki servis tabaklarını anında tanıdı, arkasını çevirdi, çevresindekilere göstererek”Yemeklerinizi bizim tabaklardan yiyeceksiniz .”dedi.

Yemekte işadamlarına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanları Şeref Malkoç ve Şükrü Karatepe, Güral’ı kutladı.

Karatepe,takdir için bir adım daha attı:
– Dünyanın öbür ucunda bir Türk şirketinin ürünleriyle karşılaşmak gurur verici. Ben bu tabağı öperim arkadaş.
Emay Mühendislik Müşavirlik ortağı Hamdi Aydın, fotoğraf makinesine davrandı:İsmet Güral ı Güral porselen tabagı ile fotarafını çekip bu gurur anını ölümsüzleştirdi.
– Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan lobideyken  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) eski Başkanı Oğuz Satıcı, tabak konusunu açtı. İsmet Güral, Aydın’ın çektiği fotoğrafı gösterirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şubat 2015’teki Meksika, Küba ve Kolombiya seyahatini anımsadı:
” Meksika Cumhurbaşkanı’nın Cumhurbaşkanımız Erdoğan onuruna verdiği yemekte de bizim ürünümüz olan tabaklarla servis yapılmıştı” dedi.Cumhurbaşkanımızda memnuniyetlerini dile getirip  İsmet Güral beyi kutladı.
İsmet Güral Ürünlerini Güney Amerika ülkelerine İspanyol bir işadamının dağıttığını belirterek
“Güney Amerika ülkelerine ihracatımız 640 bin Euro. Bu kadar uzak bir bölgeye ihracat yapabilmek bizim için önem dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar