onderyaylioglu

İLK ADIMI ATMAK

Kim istemez birçok projenin başında ilk olmayı?Ele ele verip bir şeyler üretmeyi,kim istemez?

STK’lar,dernekler,vakıf ve platformlar,kurumlar veya kişiler olsun, bir araya gelip Kütahya’da birçok şeyin yapılabileceğini göstermesi zor olmasa gerek.

***

Tenkitler,eleştiriler,muhalif tutumlar işte o zaman bir araya gelindiğinde daha bir işe yarar.Oturduğumuz yerden ancak söz üretip,adımını atmadığımız bir şeyin üstünde boş yere konuşarak vakit kaybetmiş oluruz.En azından bir platform çatısı altında ve konuları olan bir topluluk oluşturulmalı,belirlenen konular üzerinde durulmalıdır.

***

Emekli sayısı yüksek olan Kütahya’da deneyimli insanların öncülüğünde,birer akil insan topluluğu veya tecrübeli insanlar topluluğu gibi platformlar oluşturulması ile Kütahya gündemini etkileyecek adımların atılması,Kütahya’nın yararı açısından önemli bir adım olacağına inanıyorum.Yıllarca devletin değişik noktalarında görev almış veya ticaret ile uğraşmış tüccar-esnaf iken emekli olmuş ve tecrübesinden yararlanabilecek o kadar çok Kütahyalı var ki;bir araya gelindiğinde çok şeyleri başarabileceğine inanıyorum.

***

Sadece sosyal medya üzerinden,tenkit,eleştiri ve muhalif tutum sergilemek olmamalı ve işi platformlara döküp amacı olan bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu) haline getirilmelidir.Örnek vermek gerekirse; sosyal medyada Kütahya ile ilgili öyle güzel kampanyalara rastlıyorum ki ve bunlardan birisi “Yerli otomobil Kütahya’da üretilsin” kampanyası.

***

Bence böyle güzel bir kampanya,sadece sosyal platformda kalmamalı ve daha manidar olmak adına bir dernek haline dönüştürülmeli veya oluşturulabilecek en pratik bir oluşum haline getirilmelidir.

***

Bu yazıya dünkü bahsettiğim köşemde, “BOR ORGANİZE SANAYİ BİZE YAKIŞIR” isimli yazımda dahildir.Bu önemli projelerin sadece hayalde kalmaması adına, en azından bir dernek oluşturup bu dernekte ayrı platformlarda konular oluşturulmalıdır.Veya her konu ayrı bir dernek çatısı altında gündeme getirilebilir.Netice itibariyle,amaç Kütahya için kazanımlar sağlamak ve hayal ettiklerimizin sesini daha ciddi bir şekilde duyurmak olmalıdır.

İşte bunu yaptığımızda,bir olmayı ve iri olmayı başarmış sayılırız.

***

Sosyal medya üzerinden,Kütahya için platformlar oluşturan herkesin emeğine sağlık.Bugün attığınız bu adımlar yarın gelecek olan nesile birer hazinedir.

En azından bunun böyle olduğuna ben inanıyorum.


Web Tasarım: Arena Ajans