Connect with us

DİĞER

Ceyda Çetin Erenler AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Oldu

AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine Ceyda Çetin Erenler’in atandığı bildirildi.
Erenler’in mazbatası AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam tarafından takdim edildi.
Erenler’i, Ankara’daki mazbata takdim töreninde AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ve İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz da yalnız bırakmadı.
Bir süre önce de aynı görevini yürüten Ceyda Çetin Erenler, 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olması sebebiyle AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden ayrılmıştı.
Yaklaşık 1 yıldır AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Hatice Özgevrek, Ankara’nın Polatlı ilçesine taşınmasından dolayı bu vazifesinden istifa etmişti.
AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, “Genel Merkezimiz tarafından Kadın Kolları İl Başkanlığımıza atanan Ceyda Çetin Erenler hanımefendiyi kutluyor başarılar diliyorum” dedi.

CEYDA ÇETİN ERENLER KİMDİR?
“Ceyda Çetin Erenler, Kütahya’da doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Kütahya’da tamamladı.1993 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümüne girdi.Üniversite 3.sınıfta annesinin kurmuş olduğu Kütahya’da ilk El Sanatları Nakış Atölyesi olan Gülçe Çeyiz’in başına geçerek ticaret hayatına atıldı. Bu sektörde birçok yurtiçi ve yurtdışı sergilere katılıp, defileler düzenledi. Kütahya Güzel Sanatlar Derneği, Kütahya Kültür Ve Sanat derneği, Kütahya Kültür Ve Tanıtım Vakfında ve benzer sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 1998 yılında mezun olan Ceyda Çetin Erenler aynı tarihte yürütmekte olduğu Gülçe Çeyiz’le birlikte mühendislik bürosunu açarak projelerine başladı. Bir firmanın LPG Sorumlu mühendisi oldu.2001 yılında evlendi. 2002 kızı Berra ve 2011 yılında oğlu Berker Dünya’ya geldi. 2005 Yılında doğalgazın Kütahya’ya gelmesi ile birlikte bu sektöre girdi. Eşi ile birlikte hala aynı sektörde hizmet vermektedir. 2007 yılında kurulan Kütahya Ticaret Ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler İl Kurulu Kurucu üyesidir. 2009 Kütahya Ticaret Ve Sanayi Odası seçimlerinde Meclis Üyeliği Ve TOBB  Genel Kurul Üyeliğine seçildi. TOBB’de Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonun’da görev aldı. 2010-2012 Yıllarında Kütahya Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.2012 Ak Parti 4.Olağan İl Kongresinde İl Başkan Yardımcısı olarak, önce İl Sekreterliği, sonra Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi.Halen Kütahya Güzel Sanatlar Derneği, Kütahya Kültür Ve Sanat Derneği, Kütahya Kültür Ve Tanıtım Vakfı, Kütahya Yeşilay Cemiyeti üyesidir.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar