Connect with us

EKONOMİ

Vergi Haftası Pazarlar’da Çeşitli Etkinlikler İle Kutlanıyor

Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kütahya’nın Pazarlar İlçesinde öğrenciler, okul müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi ve İlçe Malmüdürü Serap Manav İlçe Kaymakamı Ahmet Karaaslan’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Ahmet Karaaslan, bu yıl 27.si düzenlenen Vergi Haftası’nı kutlayarak, verginin önemine vurgu yaptı. Güçlü ve bağımsız devletlerin temel ekonomik kaynağının vergiler olduğuna dikkat çeken Kaymakamımız Ahmet Karaaslan, “Ülkemizde de kamu giderlerinin finans kaynağını vergi gelirleri oluşturmaktadır. Bu itibarla kamu hizmetlerinin daha kaliteli sunulabilmesi için tahakkuk eden vergilerin tahsilat oranlarının yüksek olması da ayrıca önem arz etmektedir. Devletin artan kamu harcamalarını karşılama ve kendinden beklenen görevleri yerine getirme noktasında önemli bir yere sahip olan vergiler; kamu yatırımlarının gerçekleşmesi, sosyal adaletsizliğin ortadan kaldırılması, dengeli ve sürekli bir gelir dağılımının temin edilebilmesi sonucunda çağdaş ve müreffeh bir toplumun temini için gerekli olan en önemli kamu kaynağıdır. Ülkemizin ve milletimizin huzuru ve geleceği için önemli olan vergilerin gerek anayasa ve gerekse kanunların belirlediği şekilde adil, tarafsız ve katılımcı bir şekilde toplanabilmesi için etkin ve çağdaş bir vergi idaresinin yanında kamuoyuna ve vatandaşlarımıza da çok önemli görevler düşmektedir. Vergi gelirlerinin arttırılmasında kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi gerektiğinden, bu mücadelede de kurumların yanı sıra vatandaşlarımızın da desteğine mutlak suretle ihtiyaç duyulmaktadır. Halkımızın yapmış olduğu alışverişlerde belgelerini almaları halinde haksız kazancın ve kayıt dışılığın en aza indirilmesine katkı sağlanmış olacaktır. Zira, ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması, ödenen vergiler ile sağlanacaktır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Vergi Haftasının ülkemizin ve milletimizin refahının artırılmasına, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasına, verginin tabana yayılmasına vesile olmasını diliyorum. Ayrıca, vergisini zamanında ve tam olarak ödeme gayretinde olan tüm vatandaşlarımıza da hayırlı bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.
Ayrıca Vergi Haftası nedeniyle İlkokullar arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 1. Pazarlar İlkokulundan Ceyda Kıratlı, 2. Pazarlar İlkokulundan Sena Nur Karakaş ve 3. Sofular İlkokulundan Nilüfer Karaköse’ye ödülleri verildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar