onderyaylioglu

YAR KESİĞİ …

Bir şekilde başlamaktır bir şekile sokmadan AŞK’ı.Şekilsizliktir,anlamsızlıklarda kaybolmaktır işin özü.Kaybetmek kendini delicesine.Başlamak bir yerinden, kalp tarafından soluksuzca.Soluk almadan nefesini eklemek, içine çekmektir.Başlamak bir tarafından ,öyle AŞK’ı acımasızca değil,kendini acıtırcasına belki de yüreğini kanatırcasına,hançerlemektir.Yitip gitmektir,sırf gitmesin diye.Ne olmuş sanki? Sen yitip gittiysen o yoksa zaten,varmışsın kaç yazar bu bedene, bu yüreğe.En güzeli de bu ya,o varken sen yoksundur,onun yoksunluğu acı,ne acı.

Başlamaktır bir yerinden delicesine en kalb-i duygularla.

Şekilsizliktir AŞK,anlamında yitip gitmektir ve ardına dönüp bakmamaktır.

AŞK’ı düşündürmektir kendine işin özü.Başladın mı bir kere,bir kanser gibi yayılmalı tüm hücrene kadar ve gitmeli sonsuza kadar.Nasıl gider sonsuza kadar?Nasıl alışır bu kalp yitip gitmelere,derin izlere?

Başladı mı bir kere,uzar gider geceler gibi.Geceler,sessiz geceler bir o kadar da onsuz.Nasıl sağ çıkarsın ki bu savaştan,izsiz yarasız hasarsız?Şayet yarım kalmaktansa,yarsız kalmaktansa iyidir bu savaştan az hasarlı çıkabilmek.Uzakta olsa bir ihtimal barındırabilmek,ne kadar yaralasa da onsuz bu AŞK’ı göze alabilmek.Arındırmak ne güzel her şeyden kendini,bir onun nefesi tek ve sadece. Hiç lafı olur mu? Kanasa da için için YAR kesiği,hayali durdurur birazdan dinmeyen o derin yarayı.

17 Şubat 2015

Önder


Web Tasarım: Arena Ajans