onderyaylioglu

HASET HASTALIĞI

“Yoksa onlar Allah’ın lütuf ve kereminden insanlara verdiği nimetleri mi kıskanıyorlar?”

(NİSA SURESİ – 54. AYET)

 

HASET HASTALIĞI

Haset:

“Hasedin kaynağı,Allah’ın taksimine razı olmamak ve bu taksimi beğenmemektir.”

Eleştirildi,bazen bilmeden,bazen de bilerek yapılan muhalefet tutumlar sergilendi.Ya da hep muhalefet kalındı.Üste düşen vazifenin aksine,HASET’LİK yapıldı.Devlete,maalesef üzülerek söylüyorum;eşe,dosta,arkadaşa karşı,”gizlice” belki bilerek,belki de bilmeyerek eleştiri ve hasetlik arasında ki ince çizgiler aşıldı.

***

Günümüz de en çok görülen haset hastalığı olarak nitelendirilen,bu tutumlar başta KUR’AN’ DA Nisa Suresi 54 üncü ayette buyurulan,manevi ilimler noktasında ve bazen ruhsal bilimler literatüründe geçen en önemli hastalık olarak teşhis edilmiştir.

***

Ruhsal yolla bulaşan bu hastalık hakkında,manevi ilim sahiplerinin ve ruhsal bilim insanlarının sürekli olarak bahsettiği bu durum hastalığı karşısında,aslen Peygamberimiz (SAV) bunu şöyle buyuruyor: “Size öncekilerin çekememe ve düşmanlık hastalığı bulaştı.İşte bu hastalık tıraş edip kazır.Saçları tıraş eder demiyorum.Fakat dinin insana kazandırdıklarını kazıyıp yok eder.Canımı kudret elinde bulunduran Allah’a yemin ederim ki, inanmadıkça cennete giremezsiniz.Birbirinizi sevmedikçe de kâmil manada inanmış olmazsınız.Bunu size sağlayacak şeyi size haber vereyim mi? Aranızda selamı yayınız,birbirinizle selamlaşın.”

Selamın Aleyküm


Web Tasarım: Arena Ajans