Kütahya OBM Simav’da Toplandı

Kütahya Orman Bölge müdürlüğü tarafından düzenlenen aylık mutat toplantı Simav Orman İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube ve İşletme Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantı da yapılan çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda çalışmalar hakkında bilgiler verilip, karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunuldu.

Toplantı’ da Bölge Müdürü İbrahim Ergüven kısa bir konuşma yaparak, tüm ormancılık faaliyetlerinde hedeflerin tutturulması için titizlikle çalışmamız gerektiğini belirtti. Hepimiz el birliğiyle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunma noktasında gayret ediyoruz diyen Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, “ Bu toplantımızda bir aylık çalışmalarımızı değerlendireceğiz. Eksikliklerimizi tespit edip gidereceğiz. Genel Müdürlüğümüzün verdiği programlarımızın tam olarak gerçekleşmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantıda tüm Şube Müdürleri kendi bölümleri ile ilgili sunumlarını yaparken, İşletme Müdürleri de kendi alanlarında yaptıkları çalışma ve program gerçekleşmeleri hakkında detaylı bilgiler verdiler.

Toplantı sonunda önemli başlıklar karara bağlandı. Toplantıda; 6919 sayılı tamim gereği 6 ayda bir denetleme yapılıp, denetleme raporlarının düzenlenmesi; dikili satış programlarını gerçekleştirebilmek için azami gayret gösterilmesi, Orman Muhafaza Memurlarına nakliye kesme hakkında uygulamalı eğitimler verilmesi ve nakliye sayılarına dikkat edilmesi, ağaçlandırma kesin sonuç cetvellerinin ivedilikle gönderilmesi, yatırım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için çalışmaların hızlandırılması, izin sahalarının kontrollerinin Eylül ayına kadar tamamlanması, arazözlerin Mayıs ayına kadar orman yangınlarına hazır hale getirilmesi konuları üzerinde duruldu.

Toplantı sonunda bir önceki toplantıda alınan kararlar ve uygulama durumları istişare edilerek, gereken hususlarda bilgilendirme yapıldı.

 


Tagged: ,


Web Tasarım: Arena Ajans