Connect with us

ŞÜKRÜ ATAKAN

YEREL BASINDAN SEÇTİKLERİM

Hedef Marka Şehir Olmak: AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Kütahya adına yapılacak projelerde seçilmişler, atanmışlar, sivil toplum örgütleri ve DPÜ olarak birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışarak, hedeflerinin Kütahya’yı marka şehir haline getirmek olduğunu ifade etti. Nazlı, “bizler Kütahya için yapılan projeleri hızla hayata geçirerek Kütahya’yı marka kent yapmak istiyoruz” dedi.
Nereden Nereye Geldik: Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, TUİK’in 2015 verilerine göre bölgesinde yaşam endeksinde birinci olan Kütahya’nın Türkiye genelinde dördüncü sırada yer almasının onur verici olduğunu ve yaşam endeksine göre Kütahya’nın Türkiye’de nereden nereye geldiğinin en güzel örneği olduğunu belirtti.
AK Parti Öncesi ve Sonrası Kütahya: Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Kütahya’nın AK Parti öncesinde pek çok alanda yatırım eksikliği çektiğini, Kütahya’nın ihmal edilen bir il olduğunu, AK Parti ile önemli yatırımlar kazandığını, daha önceleri çevre iller ile kıyaslanmayacak biçimde geri kalmış durumda olduğunu belirtti. Kavuncu ayrıca yaptığı açıklamada, termal kaplıca ve turizm alanı olarak belirtilen Yoncalı’da sorunların büyük ölçüde çözüldüğünü ifade etti.
Yoncalı’da Tarihi Hamam Kapalı: Kütahya Gazeteciler Cemiyetinden yapılan açıklamaya göre Yunanistan’da ve Macaristan’da tarihi Osmanlı hamamları günümüzde hizmete açık olup şifa dağıtmaya devam ederken, Türkiye’nin en şifalı kaplıcası olan Yoncalı’daki tarihi (1230) Alâaddin Keykubat hamamı yıllardır kapalı ve kaderine terk edilmiş olarak duruyor. Yoncalı’daki tarihi hamamın kapalı tutulmasına tepki gösteren çok sayıda vatandaş, “asırlar boyu açık olup insanlara şifa dağıtan tarihi hamamın kapalı kalmasına karşıyız. Bürokratik engeller aşılarak bu yanlış karardan dönülmelidir” dediler.
AB’den Fazla Proje Üretiyoruz: Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “son on yılda öyle gelişmeler oldu ki artık AB ülkelerinden fazla proje üretir hale geldik. Son TUİK verilerine göre Kütahya’da kamunun eğitimden memnuniyet oranı %85,5’dir. Bu oran bizi Türkiye’de 81 il arasında altıncı sıraya yerleştiriyor” dedi.
Kazanan Kütahya Olacak: AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya’da birlik ve beraberliğin sağlandığını, yaşanan birlik ve beraberliğin bozulmaması gerektiğini, “Kütahya’ya yapılacak şehir hastanesi, hızlı tren projesi ile Zafer OSB çalışmalarını takip ediyoruz. Yeni kamu binalarının yapılması ile de şehrimizin çehresi değişecek. İl genel meclisimiz, yerel taleplerin karşılanmasında önemli bir görev ifa etmektedir. İl genel meclisi başkan ve üyelerimiz köylerimizdeki talepleri yerinde tespit edip hızlı bir şekilde çözüm üretmektedir. Şuanda alt yapı çalışmaları tamamlanmamış köyümüz yoktur. Bizler birlikte hareket ettiğimiz sürece kazanan Kütahya olacaktır” dedi.
Gece Gündüz Demeden Çalışıyoruz: Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Kütahya’nın bir ferdi olarak doğup büyüdüğüm, üzerinde yaşadığım bu topraklara hizmet etmenin bir vefa borcu olduğunun bilincindeyim. Belediye Başkanı olduğum günden bugüne kadar, bu bilinç ve sorumlulukla, ekibimle birlikte bize duyduğunuz güvene layık olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim için alt yapı çok önemli. Su, kanalizasyon, battı çıktı yollar, aydınlatma, park bahçeler, havuzlar, sanat eserleri bu alt yapının temel direkleridir. Elbet yapılması gereken daha pek çok önemli işimizin olduğunun farkındayız. Sizden aldığımız destekle gece gündüz demeden, gayret ve tüm gücümüzle, bu şehre olan sevdamızla daha büyük işler yapacağımıza inancımız tamdır” dedi.
Ve netice; Kütahya azimli ve inançlı insanların birlik ve beraberlik tesanüt içinde çalışmaları ile istenilen hedefe ulaşacaktır. Yeter ki bizler halk olarak çalışanı takdir, çalışmayanları tenkit etmesini bilelim. Kalın sağlıcakla…

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar