Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

ÇOK DUYGULANDIM VE GURUR DUYDUM

Yıllardır yazarım,çizerim….

Kütahya’nın şifalı sularını maalesef yeterince değerlendiremiyoruz.
Un,Yağ,Şeker var ama bir türlü helva yapamıyoruz.
Afyonlu iş adamları yatırım yaparak memleketlerinin değerlerini artırdılar.Hatta Kütahya’dan bile iş adamı Afyon’a termal otel yaptırırken bizler seyretmekle yetindik.
Hiç durmayan ve Kütahya için yoğun emek sarf eden,can-ı gönülden hizmet aşkı taşıyan milletvekilimiz Prof.Dr.Vural Kavuncu,geçen yıl DPÜ de bir binaya götürmüş ve harap bir halde bulunan binayı Fizik Tedavi ve rehabilitasyon merkezi düşündüklerini söylemişti.Bende sadece düşünmekle kalınacağını içimden konuşmuştum.Çünkü,bu tür düşünmelerin nasıl olumsuzluklar zinciri oluşturduğunu yıllardır izlemekteydim.
Geçtiğimiz pazar günü Sanatla Yaşam Terapi Derneği üyelerini burayı gezdiren Sayın kavuncu’ya teşekkür ederek duygularımı anlattım.
Gerçekten gurur duyduğum bu hastanenin Kütahya için ne değerli ve de önemli olduğunu göreceğiz.
Tam faaliyete geçmemiş olmasına rağmen hasta kabulüne başlanmış.
İsmail Ünal isimli bir hasta Vural Kavuncu’yu görünce hemen ellerine sarılarak böyle bir tesisin Kütahya’ya kazandırılmasından ve de verilen hizmetlerden dolayı şükranlarını bildirdi.
 DPÜ Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ek Hizmet Binasının 2 milyon 611 bin 998 TL’ye mal olduğunu söyleyen Milletvekilimiz Kavuncu “Bölgenin en modern Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi durumundadır. Bu merkezimizle birlikte bölgemiz fizik tedavi hastalarının tedavisine yönelik ileri teknolojinin de kullanıldığı bir rehabilitasyon merkezimiz olmuştur”dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar