Connect with us

EĞİTİM

‘ailemle Kitap Okuyorum’ projesine ilgi

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde hayata geçirilen “Ailemle Okuyorum” projesi veliler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.
Pazarlar İlkokulu tarafından okullar hayat olsun ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen ve çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılmasını amaçlayan “Ailemle Okuyorum” projesi devam ediyor.
Ailelerin, haftanın en az iki gününde “okuma saatleri” belirleyerek çocuklarıyla okuma gerçekleştirdiği projede, çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve çocuklarla ailelerin bir bütün halinde kitap okuma ve doğru kitapları seçme bilincini kazanması amaçlanıyor.
Pazarlar İlkokulunda sınıf öğretmeni Yusuf Sait Güre´nin girişimleriyle başlatılan ´Ailemle Okuyorum´ projesi tüm sınıflardaki öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösteriyor.
Kitaplar günümüzde eğitimin ve farklı bakış açıları kazanmanın en etkili yolu olduğunu ifade eden Sınıf öğretmeni Yusuf Güre, uygun zamanlarda aile ile yapılan kitap okumalarını geleceğe yapılan bir yatırım olarak nitelendirdi. Kitap okuma vesilesiyle bir araya gelen aile bireylerinin birbiriyle iletişim kuracaklarını vurgulayan Güre, “ ailede başlayan bu iletişimin topluma, toplumdan da bütün insanlığa yayılacaktır” dedi
Pazarlar İlkokulu Müdürü Ünal Bek ise, Gerçekleştirilen Ailemle Kitap Okuyorum etkinliğinin eğitimde önemli bir yere sahip olduğunu, öğrenciler üzerinde kalıcı ve istendik davranışlar kazandırdığını, bu tür etkinlikleri desteklemek amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını, Bir örnek teşkil eden bu güzel etkinliğimiz ilerleyen haftalarda da artarak devam edeceğini belirterek programı tertipleyen sınıf öğretmenlerine teşekkür etti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar