Connect with us

EĞİTİM

Engelsiz Hayat Topluluğundan Anlamlı Seminer

Dumlupınar Üniversitesi  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Hayat Topluluğu’nun  Ege  Özel Eğitim Merkezinin katılımıyla düzenlediği  “ Farklıyız Ama Eksik Değiliz” etkinliğinde eğitmenler Kütahyalı otizmli çocukların ailelerine seminer verdi .Aileler etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Seminerde konuşan Ege Otizmliler Derneği Başkanı Rabia Tekince şunları söyledi : “Otizmin aşılması ve çocukların eğitilmesi noktasında ailelerin  üzerine fazlasıyla yük düşmektedir. Aileler eğitmenlerle beraber çocuklara destek verip , onlara vakit ayırdıklarında aşılamayacak başarılamayacak hiçbir şey yoktur .”

Çocuklara kendi eğitim merkezlerinde tamamen kişisel özelliklerine  göre eğitim verdikleri belirten Rabia Tekçe  sözü Ege Otizmliler Derneği Başkan Yardımcısı Banu Işıl Koç’a bıraktı . Koç : “Benim çocuğumda otizmli ancak biz çocuğumuza kişisel özelliklerine göre eğitim vererek çok büyük bir ilerleme kaydettik .  “ Seminer daha sonra ailelerin seminer veren eğitmenlere yönelttikleri sorularla devam etti . Seminer sonrası aileler seminerin oldukça verimli geçtiğini ve üniversite nezdinde Engelsiz Hayat Topluluğuna teşekkürlerini ilettiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar