Connect with us

EĞİTİM

Bilal Kemikli: Kütahya’ya İstiklal Marşı Müzesi’nin Kurulması Çok Anlamlı Olur

Kütahya Belediyesi tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen ’İstiklal Marşımız ve Umut Şairi Mehmet Akif’ konulu konferansa konuşmacı olarak, Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Bilal Kemikli katıldı.
Hazer Dinari Kültür Merkezi’ndeki konferansa DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, DPÜ İlahiyet Fakültesi Dekanı Halis Aydemir, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Birlik Vakfı Şube Başkanı Ahmet Sami Kutlu ve vatandaşlar katıldı.
Bilal Kemikli, “Akif bir hareket adamıydı. Akif durmadı. Akif bir umut adamıydı. Umudunu yitirmedi. Mehmet Akif Ersoy, bir ahlak adamıydı, ahlaklı oldu. Fedakarlık yapmaya gayret gösterdi. Hareket şairi umut aşılayan bir bilge ve ahlaki değerleri sadece söyleyen değil, ahlakı yaşan adamdı. Biz bir milletiz. Bazı konular vardır ki tek yürek alabilmek. Aynı duyguyu yaşayabilmek. Tek bir yürek olabilmek, aynı rüyayı görebilmek. Bu milletin ayrı rüyayı görebilen insanlara ihtiyacı var” diye konuştu.
Kütahya’nın ilim ve irfan şehri de olduğunu anlatan Bilal Kemikli, “Valimiz ve belediye başkanımız ve diğer yetkililer, sürekli olarak Kütahya’nın kuruluş ve kurtuluş şehri oluğunu söylüyorlar. Dumlupınar ve Domaniç ile Kütahya gerçekten kuruluş ve kurtuluş şehridir.Kuruluş ve kurtuluşun şehrinde İstiklal marşının konuşuluyor olması önemli. Bu şehre bir istiklal marşı müzesi yakışır. Eğer bu gerçekleşirse çok anlamlı olur” şeklinde konuştu.
Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, konferans sonrası Prof. Dr. Bilal Kemikli’ye günün anısına çini tabak hediye etti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar