Connect with us

EĞİTİM

KÜTAHYA ZEYBEKLERİ DERECELERE GİRDİLER

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu faaliyet programında yer alan “Halk Oyunları Sevgi ve Barışın Mayasıdır” sloganıyla yapılan,Kütahya zeybeklerinin başarılı olduğu Zeybekler Grup Yarışması Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapıldı.
38 kulübün katıldığı ve  2 gün süren zeybekler  Şampiyonasında  , Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor Aydın Il Müdürü Bekir Çeker, THOF Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte spor salonunu dolduran çok sayıda vatandaş izledi.

.Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen  heyecan içinde geçen yarışmada, Minikler Geleneksel Düzenlemeli dalda birinciliği 89.20 puanla İzmir BORDER GSK, ikinciliği 85.00 puanla Kütahya KUFAD GSK, üçüncülüğü de 84.00 puanla Çanakkale Danshane Sanat Merkezi GSK kazandı
Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda birinciliği 88.80 puanla İzmir Menemen GSK, ikinciliği 86.80 puanla Balıkesir Altı Eylül Orta Okulu GSK, üçüncülüğü de 84.60 puanla Kütahya Gençlik Merkezi GSK kazandı.
Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli dalda birinciliği 91.40 puanla Kuşadası Elifname GSK elde ederken, ikinciliği 89.80 puanla İzmir Gaziemir Belediyesi GSK, üçüncülüğü de 77.20 puanla Kütahya Gençlik Merkezi GSK kazandı.Dereceye girenlere kupaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz dalda 7 ekip yarıştı.Bu kategoride birinciliği 92.00 tam puanla İzmir Balçova Belediyesi EFEM GSK kazanırken, ikinciliği 90.60 puanla Aydın AYHOT GSK, üçüncülüğü de 87.20 puanla Kütahya Turizm Dans ve Folklor Araştırma Derneği GSK elde etti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar