Connect with us

SPOR

DPÜ ENGELSİZ HAYAT TOPLULUĞU’NDAN GURURLANDIRAN BAŞARI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun 9-17 Mart tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen ve üç aşamadan oluşan Atletizm Şampiyonaları’nda Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Hayat Topluluğu ( EHAT ) yürütme kurulu üyesi 3 öğrenci organizasyon kurulunda yer aldı.

 

Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde 2013 yılından beri faaliyet gösteren ve bir çok faaliyete imza atan Engelsiz Hayat Topluluğu bir ilki daha gerçekleştirdi. İlk defa bir üniversite topluluğunun pilot uygulama olarak kabul gördüğü, tahmini 3200 katılımcının ağırlandığı üç aşamadan oluşan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm Şampiyonaları’nda EHAT yürütme kurulu üyesi 3 öğrenci organizasyon kurulunda yer aldı ve Dumlupınar Üniversitesi’ni temsil etti. (Doğu Anadolu, Ege ve Güneydoğu Anadolu), (Marmara-İç Anadolu), (Akdeniz- Karadeniz) bölge yarışmalarının gerçekleştirildi şampiyonada; Down sendromlu, mental ve otizmli bay ve bayan sporcular yarıştı. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol AYDIN  “ İlk defa bir üniversite topluluğu bu denli büyük bir organizasyonda yer aldı ve Dumlupınar Üniversitesi’ni en güzel şekilde temsil ettİ” cümlelerinin ardından Dumlupınar Üniversitesi’ne ve Kütahya’ya ziyarette bulunarak bu bağı koparmak istemediğini belirtti. Organizasyon kurulunda yer alan öğrencilerden biri olan EHAT Kurucu Başkanı Kaan Karataş “ Böyle büyük bir organizasyonda görev almak ve üniversitemizi böyle bir sahada temsil etmek çok gurur verici, topluluğumuz böyle bir organizasyonda yer alarak, ulusala açılmak yolunda büyük bir adım atmıştır.” cümlelerini kullandı.

EHAT öğrencileri organizasyon sonunda TÖSSFED Başkanı Birol AYDIN Bey’e Dumlupınar Üniversitesi çini tabağını sunduktan sonra bir teşekkür şilti alarak bu birlikteliğin devam etmesini temenni ettiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar