KAVUNCU”TERMAL TURİZME YÖNELMELİYİZ”‏

Kütahya Sanatla Yaşam ve Terapi Derneği (SAYTED)  tarafından Ilıca Frig Termal otelde düzenlenen toplantıda TBMM Sağlık, Aile, Çalışma Komisyonu Başkanı,Kütahya Milletvekili Prof.Dr.Vural Kavuncu,Kütahya’nın termal turizminin gelişmesi ve bugünkü durumunu  slayt gösterisi ile anlattı.
Kavuncu,Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık, Kütahya Kent Konseyi, Gelişim Derneği, GRTC yönetim kurulu , Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri, AK Parti Merkez İlçe Başkanı,Ilıca ve Yoncalı kaplıcaları sakinlerinin katıldığı termal turizmin Türkiye ve Kütahya’daki yeri, önemi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.
Kavuncu:”Kütahya’mız rehabilitasyon sağlık hizmetlerinde Türkiye’deki en kapsamlı ve nitelikli il olmaya doğru gidiyor. İçindeki konsept itibariyle özel alanlara büyük şehirlerde uygulanmayan bazı tedavi hizmetlerini burada yönetecek şekilde bir düzenlemeye gideceğimizden dolayı sadece yöremize değil Türkiye’nin dört bir tarafına hizmet edecek ve sağlık için hastaların buraya gelmesini sağlayacak açılımlarımız var. Bunlar beraberinde turizmde canlandıracak..Kütahya’mızın Tarihi,kültürel ve sanatsal özellikleri ile birlikte önemli turizm merkezi haline gelmeliyiz.Üniversiteler sadece eğitim veren kuruluşlar değil ama kendi bölgesinde ışık tutacak kurumlardır.Bugüne kadar yeterince yararlanamamıştık.Üniversitemizde şimdi bir kabuk değişimi oldu. Biz bu kabuk değişiminden memnunuz.”
Kütahya Sanatla Yaşam ve Terapi Derneği 2.nci başkanı Ali Rıza Doğru’nun ev sahipliğinde Frig Oteldeki sunum sonrası  Harlek Otel, Aslanlı hamamı gibi Ilıca’da bulunan konaklama tesisleri ziyaret edildi.

Tagged:


Web Tasarım: Arena Ajans