Connect with us

EĞİTİM

137 Ülkeden 200 Öğrenci Aizonai’de ‘Barış Güvercini’ Uçurdu

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan dünyanın tarihi ilk borsası ve ikinci Efes unvanını alan Aizonai Antik Kenti 137 ülkeden 200 yüksek lisans ve doktora öğrencisini ağırladı.
Çavdarhisar ilçesindeki Aizonai Antik Kenti’nde, Kütahya Valiliği, İl Özel İdaresi, Çavdarhisar Belediyesi, Global Research Thinking Center/Küresel Araştırma Düşünce Merkezi (GRTC) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Türkçe Öğretim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) işbirliğiyle ‘Tarihin Merkezine Yolculuk Zeus’ etkinliği düzenlendi.
‘Tarihin Merkezine Yolculuk Zeus’ etkinliğine Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Çavdarhisar Kaymakam Vekili Kerem Türker, Aslanapa Kaymakamı Engin Tok, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, Aslanapa Belediye Başkanı Asaf Akar, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, İl Kültür Ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Kütahya Müze Müdürü Metin Türktüzün, GRTC Merkezi Başkanı Mustafa Önsay, İl Afet Ve Acil Durum Müdürü Ahmet Ali Artun, TKDK Kütahya İl Koordinatörü İhsan Kaymak, Çavdarhisar halkı ve 137 ülkeden 200 öğrenci katıldı.
Bayrak kapmaca, kaşıkta yumurta taşıma, koşu, mendil kapmaca, bilek güreşi gibi birbirinden güzel oyunların oynandığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
Yarışmalarda birincilik elde eden öğrencilere Kütahya Valisi Şerif Yılmaz tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Program, 137 ülkeden 200 öğrencinin Vali Şerif Yılmaz ve protokol ile birlikte barış güvercinlerini gökyüzüne salmasıyla sona erdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar