Connect with us

DİĞER

DPÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ POLİKLİNİKLERİ AÇILDI

Dumlupınar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri törenle açıldı.
Törene Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi İshak Gazel, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, bazı daire müdürleri, STK temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Olgun, “8 polikliniğimizin 6 tanesinde 7 tane uzman öğretim üyesi ile birlikte sağlık hizmetlerini vermeye başaldık. Kütahya halkına daha iyi hizmet vermek için ilimiz milletvekilleri elinden gelen çabayı gösterdi ve bizleri Ankara’da yalnız bırakmadı” ifadelerini kullandı.
KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ İSHAK GAZEL: TÜM KÜTAHYA’NIN İHTİYACINI KARŞILAYACAK
Emeği geçen herkese teşekkür eden AK Parti Kütahya Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi İshak Gazel, “Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri sadece üniversitemizin değil, Kütahya’nın da ihtiyacını karşılayacak. Kütahya’da Diş Hastanesinde tedavisi mümkün olmayan hastalıklarla ilgili tedavi Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniklerinde gerçekleştirilecektir” diye konuştu.
KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. VURAL KAVUNCU: LÜZUMSUZ DEYİP, KAPATTIKLARI MERKEZİ AÇIYORUZ
Kütahya 2008 yılında kurulmasına rağmen bir yol kat edememiş diş fakültesinin sıkıntısını yaşıyor diyen AK Parti Kütahya Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu “Nitelikli sağlık hizmeti Kütahya’nın hak ettiği bir gerçek. Bir zamanlar ‘Burası lüzumsuz’ diye kapatılan merkezi, bugün büyük bir sevinçle açıyoruz. Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesinin birlikte icra yaptığı yer burası. Kütahya 2008 yılında kurulmasına rağmen bir yol kat edememiş diş fakültesinin sıkıntısını çekiyor bugün. Açılışını gerçekleştireceğimiz 7 tane uzman öğretim üyesinin olduğu bir Diş Hekimliği Fakültesi civar illere göre oldukça iyi bir konumda. Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniklerinin 3-4 ay içerisinde tamamlanıp hizmet vermesini hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
VALİ ŞERİF YILMAZ: BİZİ İŞBİRLİĞİ BU NOKTAYA TAŞIDI
Kurum ve kuruluşlar arasında sağlanan işbirliği sayesinde Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniklerinin açıldığını, bunda Kütahya Milletvekillerinin büyük çabası olduğunu ifade eden Vali Şerif Yılmaz, “İlimize bir sağlık tesisi daha kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Diş Hekimliği Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi 2011 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla resmi olarak kurulmuş ancak aradan geçen onca zaman içerisinde sadece İlahiyat Fakültesi hizmete girmişti, ki o da Kütahya’da ben göreve başladıktan sonraydı. Diğer üniversitelerden hocaların muvafakatinde bizzat emeğim var, kurulmasını sağladık ama ne hikmetse geçen dönem diğer fakültelerin açılması ve hizmete sunulması için bir adım atılmadı. Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören göreve başladıktan sonra diğer kurum ve kuruluşlarla beraber yapılan işbirliği sonucunda bu aşamaya geldik. Bugün Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri açılıyorsa bu başta vekillerimiz olmak üzere il yönetiminde bulunan tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte yapılan işbirliğinin semeresidir. Bunun meyvelerini alacağız. Eksik olan branşların tamamlansıyla birlikte 2017 yılında Diş Hekimliği Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi’ne öğrenci almaya başlayacağız. Bizim yükümüzün sağlıkla ilgili büyük bir kısmını Milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu alıyor. Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olması bizim açımızdan da büyük bir şans oldu, Kütahya’ya yapılacak sağlık yatırımlarıyla ilgili bize ayrıcalık sağladı. Üniversiteyle ilgili yapılan işbirliği içerisinde Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezimiz Türkiye’de örnek bir tesis olacak. İhalesi yapılan, ithal olan bazı cihazlar henüz gelmedi. Cihazlar tamamlandığında Türkiye’nin örnek gösterilen Fizik Tedavi Merkezleri’nden biri olacak. Sadece Kütahya’nın değil, Türkiye’nin yüz akı olacak” dedi.
Konuşmaların ardından dua edilerek Vali Şerif Yılmaz ve protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi. Açılış töreni Dumlupınar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniklerinin gezilip incelenmesinin ardından sona erdi.
DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar