Connect with us

EĞİTİM

Çanakkale’de Duygu Dolu Anlar Yaşadılar

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Çanakkale’yi geçilmez yapan Çanakkale savaşlarının gerçekleştiği tarihi yerleri ve şehitlikleri gezdiler, şehitlere dualar okudular ve duygu dolu anlar yaşadılar.
Domaniç Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Bülent Gül, öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda 120 öğrencinin katılımıyla Çanakkale’ye gezi programı düzenlediklerini , öğrencilerin tarihi yerlerde duygu dolu anlar yaşadıklarını belirterek şu bilgileri verdi: “Çanakkale bizim tarihimizde ayrı bir yeri vardır. 250 bin şehidimiz, Çanakkale’yi kanlarıyla geçilmez yapmış, düşmanı bozguna uğratmış, güçlü donanmalarını denize gömmüştür. Çanakkale, vatan şuurudur. Bayrak şuurudur. İnançtır, imandır. Öğrencilerimizden gelen talep doğrultusunda Çanakkale gezisi düzenledik. Öğrencilerimize, tarih şuuru, millet olma, vatan sevgisi, bayrak sevgisi şuurunu kazandırmak, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmak için böyle bir geziyi düzenledik. Çanakkale savaşlarının geçtiği yerleri, şehitliğimizi ziyaret ederek o savaşların yaşandığı anlara hayalen seyahate çıktık. Öğrencilerimiz Çanakkale şehitliğinde duygu dolu anlar yaşadılar. Hem Çanakkale şehitlerimize, hem terörle mücadelede şehit olan asker ve polislerimize dualar okudular. Rehberlerimizin verdiği bilgilerle tarihi adeta yeniden yaşadılar.”
Bülent Gül, geziye katkılarından dolayı Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne, Kayı Boyu Yörükleri Derneği Başkanı Yüksel Yeşilyaprak’a, Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy ve İşletme Müdür Yardımcısı Ali Arslan’a teşekkür etti.
Geziye ilk defa katılan bazı öğrenciler, tarih kitaplarında okuduğumuz, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri şiirinden öğrendiğimiz Çanakkale Savaşlarının olduğu yerleri gezmek, şehitlik ziyareti bizleri çok duygulandırdı, farklı duygular yaşattı, şehitlerimize dualar ettik, bu vatanın değerini bir kere daha anladık, bu vatan binlerce şehit kanıyla vatan toprağı olmuş şeklinde düşüncelerini dile getirerek, geziyi gerçekleştiren Domaniç MYO Müdürlüğüne teşekkür ettiler.
Geziye, Domaniç Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Bülent Gül ile birlikte Müdür Yardımcıları Öğretim Görevlisi İlker Vural ile Öğretim Görevlisi Okan Mete de katıldı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar