Connect with us

EĞİTİM

Dpü Soyadt ‘aşmak İçin Hareket’ Organizasyonuna Katıldı

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğu (SOYADT) ve Engelli Öğrenci Birimi, ’Aşmak İçin Hareket’ organizasyonu’na katıldı.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde Beyazay Derneği bünyesinde düzenlenen ’Aşmak İçin Hareket’ Organizasyonu’na Dumlupınar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğu (SOYADT) ve Engelli Öğrenci Birimi katıldı.
İlk etabı Kütahya’da gerçekleştirilen etkinlikte SOYADT ve Engelli Öğrenci Birimi yürüyüş, goalball ve atletizm koşusunu başarıyla düzenledi.
Program başlangıcında Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğumuz tarafından organize edilen yürüyüş Sevgi Yolu’ndan başlayarak Merkez Kapalı Spor Salonu’nda son buldu. Kapalı Spor Salonu’nda judo gösterimi yapıldı.
Judo gösteriminin ardından sahneyi goalball ekibi devraldı. Program basketbol maçı, penaltı atışları ve öğrencilerimizin organize ettiği atletizm koşusu ile devam etti. Program Belediye Sosyal Tesisleri’nde verilen yemeğin ardından son buldu.
Bu güzel organizasyonda yer alan topluluk öğrenciler etkinliklerle ilgili şunları söylediler: “Avrupa İşitme Engelliler Judo Şampiyonu Abdullah Sevinç, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Goalball ekibinde yer alan Kudret Şen, İsmail Göçmenoğlu, Mustafa Karaca ve İsmet Çavdar’a bizleri kırmayıp organizasyonumuza geldikleri ve bizlere keyifli gösteriler sundukları için teşekkür ederiz. Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’e, Engelli Öğrenci Birimi Şube Müdürü ve aynı zamanda topluluğumuza danışmanlık yapan Ali Osman Altınay’a bizlere olan sonsuz güveninden dolayı teşekkür ederiz. Organizasyonu gerçekleştiren ve organizasyona katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar