Connect with us

DİĞER

DPÜ Radyodan ‘İnsanlık Ölmedi’ projesi

Kötülükleri bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz’ sloganıyla yola çıkan Radyo Dumlupınar, ‘İnsanlık ölmedi’ projesini hayata geçirdi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Radyo Dumlupınar Öncülüğünde başlatılan ve tüm dünyaya insanlığın ölmediğini ispatlamak için hazırlanan proje kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. www.insanlıkolmediodülleri.com adlı internet sitesinden yürütülen proje kapsamında insanlığa moral veren ve sadece insanlığa hizmet amacı güden, fahri yaşanmışlıkların örnek olması için hikayelerinin anlatılarak bu örnek kişilerin ön plana çıkartılıp ödüllendirilmesi amaçlanıyor.

REKTÖR  GÖREN’DEN TAM DESTEK

İnsanlığı yaşatan kişileri arayan Radyo Dumlupınar’ın en büyük destekçilerinden biri Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören. Gören sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek verdiklerini ve asıl ödülü hak eden insanların gönüllü olarak insanlığa hizmet eden kişiler olduğunu ifade etti. Gören konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında “ “Bu ayın sonuna doğru düzenleyeceğimiz İnsanlık ölmedi ödülleri aslında topluluklarımızın ve bizim geçmişteki sosyal sorumluluk anlayışımızdan gelen birikimin yansıması. Neden böyle bir şey yapmayalım. Öğrencilerimiz arama kurtarma faaliyetlerinde Türkiye’de birçok deprem bölgelerine gitmişlerdir. Öğrenciler bu heyecanı yaşıyorlar. Yine diğer huzurevlerine, yine okullara bizim topluluklarımız katkıda bulunuyorlar. Sonuçta bu insanlar bu ödülü hak ediyorlar aslında. Bu ödülü hak ederken de konsept olarak, proje olarak İnsanlık ölmedi projesini gündeme getirdik. Radyo Dumlupınar’da bu projeyi üstlendi” ifadelerini kullandı.

‘İNSANLIK ÖLDÜ DİYE İNLEYEN

DÜNYAYA MEYDAN OKUYUŞ’

Radyo Dumlupınar Topluluğu Başkanı ve Radyo Dumlupınar Genel Müdürü Mustafa Murat Aydın ise İnsanlık ödülleri projesinin çıkış hikayesini anlattı. ‘İnsanlık ölmedi ödülleri, insanlık öldü diye inleyen dünyaya meydan okuyuştur’ diyen Aydın insanlığın ölmediğini tüm dünyaya ispatlamak istediklerini vurguladı. Aydın insanlığa moral vermek ve topluma örnek olması için projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek “İnsanlık ölmedi ödülleri Radyo Dumlupınar tarafından gerçekleştirilen bir projedir. Türkiye ve Dünya’da ses getireceğine inandığımız önemli projelerimiz arasında. İnsanların şahit oldukları ve tanık oldukları insanlık ölmedi dedirten olayların bize yazılarak bir komite tarafından değerlendirildiği bir proje. Bu komite bu yaşanmışlıkların gerçekliğini ve etki alanını değerlendirip, insanlık ölmedi dedirten olaylara ve fahri yaşanmışlıklara örnek veriyor. Burada kişi ve şahısların ödüllendirilmesinden çok o kişi ve şahısların yaşanmışlıklarını ön plana çıkartıp tüm dünyaya bu insanlık hareketini örnek göstermek ve bu konuda da insanlığa moral vermek. ‘Kötülükleri bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz’ sloganıyla yola çıkıyoruz ve tüm dünyaya insanlık ölmedi dedirtebiliriz” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK GÜZEL HİKÂYELER GELİYOR’

Radyo Dumlupınar Topluluğu Danışmanı Özlem Soyer Zeyrek’te yaptıkları çağrıya şuana kadar bir sürü hikayeler gelmeye başladığını ve çok güzel hikayeler olduğunu söyledi. Özlem Soyer Zeyrek projenin logosunu ise seçerken de çok titiz davrandıklarını, çölde açan çiçeklerin her zaman var olduğuna inanarak bir çalışma yaptıklarını kaydederek şunları söyledi; “Biz aslında toplum olarak geçmişten bugüne asırlar boyunca insanlığı yaşatan, insanlığı yücelten bir toplum olduk. Bugünde bunun devam ettiğine inanıyoruz. Bugünlerde haber bültenlerine baktığımızda içimizi acıtan bir sürü haberle karşılaşıyoruz ve aslında birçoğumuz diyoruz ki insanlık öldü. Bizde buna inat, böyle olduğuna inanmayarak insanlık ölmedi diyoruz ve insanlığı yaşatanları arıyoruz. Bunların olduğuna böyle kişilerin olduğuna toplumun içinde rol model olan bir sürü insan yaşadığına biz inanıyoruz. Yaptığımız çağrıya bir sürü hikâyeler gelmeye başladı. Biz o hikâyeleri duymaktan son derece mutlu olduk. İnancımızın boşa çıkmadığını bir kez daha görmüş olduk. Hikayeleri 26 Nisan akşamı Kütahya’da, tüm Türkiye ve dünya ile paylaşmak istiyoruz. Çünkü bu projenin hedefi aslında sadece Kütahya’da değil, sadece Türkiye değil tüm dünya. İnsanlığın yaşadığını tüm dünyaya görmeli. Bu anlamda bu projenin logosunu seçerken de çok titiz davranmaya çalıştık ve genel olarak toplumumuzda genel bir duygu var ki insanlık öldü kalpler bir çöle döndü. Bizde bunun tam aksini düşünerek aslında kalplerin henüz çölleşmediğini düşünüyoruz. Çölde açan çiçeklerin her zaman var olduğuna inanıyoruz. Sevgiden, vefadan ve vicdandan yoksun bir kalp daima çölleşmiştir aslında. Ama o çöllerde çiçek açtıran kalplerde var ve onu ispatlamak istiyoruz. Radyo Dumlupınar tarafından hazırlanan İnsanlık ölmedi ödülleri projesinin ödül töreni 26 Nisan tarihinde saat 20.30’da Merkez Belediye Kültür Sarayı Tiyatro salonunda gerçekleştirilecek.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar