Connect with us

EĞİTİM

Özel Çocuklar Gururlanıyor Etkinliği

Dumlupınar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT) tarafından Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun katılımıyla Özel Çocuklar Gururlanıyor Etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte konuşan Rektör Yardımcısı ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Kaan Eraslan şunlar söyledi: “Böyle anlamlı çalışmaları organize eden sosyal sorumluluk ve bilinç sahibi kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bizler şefkat ve merhamet toplumuyuz. Bu ruhu koruyarak faaliyetler yürüten gençlerimize ve federasyonlara, özel ve tüzel kişilere teşekkür ediyorum. Üniversitemiz Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na katkı vermekten son derece mutlu oldu.”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyon (TÖSSFED) Başkanı Birol Aydın şunları söyledi: “Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyon, ülkemizdeki en büyük spor federasyonlarından birisidir. Engelli Federasyonlarının en büyüğüdür. 81 ilde kayıtlı binlerce sporcusu olan, dünyanın en mutlu federasyonudur. Çocuklarımızla güzel çalışmalar yaptığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu yüzden hep şükrediyorum.

Antalya’da düzenlediğimiz organizasyonda Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğundan arkadaşlar canla başla çalıştı. Bu arkadaşlarımızın sayesinde Kütahya ve Dumlupınar Üniversitesi bizim için çok özel bir yere sahip. DPÜ Rektörü başta olmak üzere Dumlupınar Üniversitesi’nin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Kütahya Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi sporcuları gösteri sergiledi.

Ardından başarılı sporculara ödül ve hediye takdimi gerçekleştirildi.

Üniversite TÖSSFED İşbirliği Yemeği düzenlendi.

Konuk Evinde “Özel Çocuklar Gururlanıyor” etkinliği kapsamında protokol yemeği gerçekleştirildi. Yemeğe DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaan Eraslan, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Federasyon Yönetim Kurulu, Gençlik Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya İl Milli Eğitim Müdür V. Hamdi Sarıöz, Kütahya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Veli Darova, Özel Eğitim Okul Müdürleri ve Dernek Yöneticileri katıldı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar