Connect with us

EĞİTİM

DPÜ ÖĞRENCİLER 23 NİSAN’I KÖYDE KUTLADILAR

Dumlupınar Üniversitesi Yazarlar ve Şairler Topluluğu ile Çocukoloji Topluluğu “Bir kitap, Bin hayal” ve “Benimle bir gün Çocuk olur musun?” Projeleri kapsamında 23 Nisan Törenleri için Kütahya Aslanapa Tokul Köyüne gitti. Köy okulunda çocuklara çeşitli yarışmalar ile madalya ve kitap armağan etti.

Çocukoloji Topluluk Başkan’ı Mustafa Yıldız; Okulun önüne geldiğimiz zaman çocukların yüz ifadesi onların yüzlerinde ki mutluluk herşeyi anlatıyordu. Yani bu duygu kelimelerle ifade edilemez. Tokul Köy’ü halkına ve ekibimize sonsuz teşekkürler. Unutulmayacak bir şenlik oldu.

Yazarlar ve Şairler Topluluğu kurucusu Süleyman Çağlar’ın yaptığı açıklama ise şöyleydi. “Topluluğumuz olarak yazar ve şairleri üniversitemizde misafir etmekle kalmıyor sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veriyoruz. Bu uğurda gerek çocuklar, gerekse yaşlılar için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Gayemiz çocukların güldüğü, oynadığı, hayal ettiği, mutlu olduğu bir dünya olması. Kız çocuklar sadece evcilik oynarken anne olmalı gerçek hayatta küçük geline bir son verilmeli. Erkek çocuklar ise oyun oynarken çalışmalı küçük yaşta evine ekmek parası kazanmak için eğitim öğretim hayatını sonlandırmamalı. Çocuk istismarına son verilmeli. Yani çocuklar çocuk olmalı efendiler. Bizler de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklarla birlikte, çocuk olarak kutlamak için bugün Aslanapa Tokul Köyü Tokul İlkokulunda olduk. Çocuklarla eğlenerek güzel bir anı bıraktık hafızalarda. Onların mutluluğunu görmek yaptığımız etkinliklerin ne kadar yerinde olduğunu bizlere bir kere daha gösterdi. Bizlere desteklerini esirgemeyen başta Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına,

Sponsorlarımız; Sem Dil Okulu ve İhtiyaç Akademi’ye de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. “

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar