Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKÂYESİ

Kütahyaspor 2007-2008 sezonunda Torbalı deplasmanında amatör lige düşmüştü. Yine yüzlerce cefakâr taraftar o maça gitmiş ve gözleri nemli olarak Kütahya’ya dönmüştü. “Olsun be Şimşek” diyorduk, “üzülme sen” diye naralar atıyorduk. İçimiz buruk, gönlümüz yaslı idi. 1966’da büyük bir coşku ile kurulan Kütahyaspor, aradan geçen 41 sonunda amatör kümeye düşmüştü. Galatasaray’a kök söktüren Mavi Şimşek amatör küme takımları ile aynı mesafeye düşmüştü.
Cefakâr, fedakâr ve büyük taraftarımız, Mavi Şimşeği hiç yalnız bırakmadı. “Caddede top oynasan kaldırıma tribün kurar yine ÜÇLÜ çekeriz” diyen delikanlılar vardı Kütahyaspor’un yanında. İnanıyorlar ve hep destekliyorlardı. Deplasmanlara kendi ceplerinden kattıkları paralar ile gidip gelen Grup Mavi Şimşek ve Grup Türkuaz her yıl bir ümit ile Mavi Lacivert efsaneyi uyandırmaya çalışıyorlardı. Bu taraftar gruplarını canı gönülden kutluyoruz.
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve Milletvekili İshak Gazel’i de ayrıca kutlamak gerekiyor. Gerçekten bu konuda çok fazla fedakârlık yaptılar. Kendileri tebrik etmemek haksızlık olur diye düşünüyorum.
2014-2015 futbol sezonunda şampiyonluğu Düzcespor’a kaptıran Kütahyaspor, bu yıl işi şansa bırakmak istemiyordu. Yönetim Kurulu üyeleri, kulüp başkanı Ramazan Yıldırım’ın etrafında adeta kenetlendi ve tek parolaları ŞAMPİYONLUK olmuştu. Teknik heyetin başında çok tecrübeli ve cefakâr bir isim olan Hikmet Demirbilek vardı. Takım oyununu iyi biliyor ve öğrencilerini çok iyi hazırlıyordu. Süper ligde yıllarca forma giymiş olan, benim de çok sevdiğim kardeşim Şener Aşkaroğlu da sportif drektör olarak yapılabilecek her şeyi yaptı. Futbolcuların ağabeyi oldu. Motivasyonlarını sağladı. Çok ağır stresli günlerde hep Şener vardı yanlarında. Yardımcı Hocalar Efrahim Alkın ve Remzi Korkmaz varlarını yoklarını Kütahyaspor’un başarısı için seferber ettiler. Muğlaspor maçı öncesi yardımcı teknik drektör Efrahim Alkın şu sözleri söyledi öğrencilerine;
Güzel günler göreceğiz çocuklar,
Motorları maviliklere süreceğiz.
Çocuklar inanın, inanın çocuklar,
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler…
Evet, bu bir AŞK HİKÂYESİDİR… Mavi Lacivert bir aşk hikâyesi… Şampiyon Kütahyasporumuza 3.Ligde başarılar diliyoruz.
Sevgiyle kalın…

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar