Connect with us

EĞİTİM

YAPTIKLARI İYİLİKLERLE ’İNSANLIK ÖLMEDİ’ DEDİRTEN KİŞİLERE ÖDÜL

Kütahya’da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) tarafından “insanlığa moral veren ve sadece insanlığa hizmet amacı güden, fahri yaşanmışlıkların örnek…

Kütahya’da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) tarafından “insanlığa moral veren ve sadece insanlığa hizmet amacı güden, fahri yaşanmışlıkların örnek olması için hikayelerinin anlatıldığı ve ödüllendirildiği” etkinlik yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen “insanlık ölmedi” ödül töreninde konuşan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, sosyal sorumluluk projesi olan “insanlık ölmedi” organizasyonunun örnek alınmasını istedi.

Gören, “İnsanlık ölmedi ödülleri, dünyada “insanlık ölmedi” dedirten olaylara farkındalık oluşturmak, insanlığa hizmetin hayatın içinden farklı somut örneklerini göstermek ve bu konuda teşvik etmek, insanlığın sadece maddiyat değil bir moral unsuru olduğuna dikkat çekmektir. Morali düzelen insanlığın dünya’da huzur, güven ve barış içerisinde yaşayabileceğine dikkat çekmek, Kötülüklerin çıkış unsuru moralsizliği yok etmenin; dünya ve insanlığa en büyük hizmet olduğuna dikkat çekmek amacıyla Dumlupınar Üniversitesi’ni sosyal sorumluluk projesi ve organizasyonuyla hayat bulmuştur” dedi.

Yaptıkları iyiliklerle “İnsanlık ölmedi” dedirten kişilerin ödülleri, Rektör Gören, Belediye Baykan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş ve protokol mensupları tarafından takdim edildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar