Kızının Çini Eserlerini Dumlupınar Üniversitesi’ne Bağışladı

Kütahya’da Gülsen Güzen, kızı Birsen Güzen’in 76 parçalık çinilerden oluşan sanat eserlerini Dumlupınar Üniversitesi’ne bağışladı.
Güzen, içileri DPÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’na teslim ederken, eserlerin Merkez Kütüphanesi’nde sergileneceği belirtildi.
Gülsen Güzen, “Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’e, Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine çok teşekkür ederim. Bu açılış ile beni çok mutlu ettiniz” dedi.
Rektör Prof. Dr. Remzi Gören de, “Üniversitemize çok değerli çini eserleri bağışlamasından dolayı Gülsen Hanımefendiye çok teşekkür ederiz. Kızı Birsen Hanımı eserleriyle Üniversitemizde yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Röktür Remzi Gören, Gülsen Güzen’e, Birsen Güzen’in potresini yaparak katkıda bulunan Ressam Adil Özkan’a ve bağışta emeği geçen Abdullah Karakaş’a DPÜ altın anahtarı takdim etti.
BİRSEN GÜZEN’İN BİYOGRAFİSİ
“1965 Kütahya doğumlu olan Birsen Güzen, Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Seramik Bölümü’nden mezun oldu. Kendi özel çini atölyesini kuran Birsen Güzen, 16 sene çeşitli firmalarla çalıştı.2006 yılında emekliye ayrıldı. Birsen Güzen, 30 Kasım 2013 tarihinde vefat etti.”Web Tasarım: Arena Ajans