Connect with us

SPOR

FUTBOLUN BEYEFENDİLERİ KÜTAHYA’DA

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Etik Topluluğu, Kütahya TÜFAD, DPÜ BESYO, Kütahya Belediyesi Kent Konseyi, Gençlik ve Spor Grubu ve Gençlik Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen ‘Futbol’un Beyefendileri’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak  Milli Takım, Galatasaray ve Fenerbahçe de oynamış eski futbolcular Oğuz Çetin ile Ergün Penbe katıldılar.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Mehmet Acet’in yaptığı, konuşmacı olarak Türk futbolunun emektar futbolcuları Oğuz Çetin ve Ergün Penbe‘nin katıldığı Futbolun Beyefendileri Söyleşisinde ,Türk futbolu hakkında açıklamalarda bulunan konuklar, holiganlığın sporu zedeleyen bir yara olduğunun altını çizerek taraftarlığın rakibe saygı duymayı gerektirdiğini ve sporun fair play çerçevesinde olmasını vurguladılar.

Türk futbolu hakkında açıklamalarda bulunan konuklar, holiganlığın sporu zedeleyen bir yara olduğunun altını çizerek taraftarlığın rakibe saygı duymayı gerektirdiğini ve sporun fair play çerçevesinde olmasını vurguladılar.

Söyleşi öncesi Oğuz Çetin ve Ergun Penbe,Kütahya Valisi Şerif Yılmaz,Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu,Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’i  ziyaret ettiler.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Şerif Yılmaz, “Genç yaşta parayla buluşan insanların o dengeyi sağlaması gelecek nesillere örnek. Aktif spor hayatınız döneminde iyi birer örnek oldunuz. Son zamanlarda yaşanan tatsız olaylardan sonra maçlara çok fazla gitmiyorum. İnsanlarımızın işlerinin dışında hobisi olması ve sporun her dalına ilgisi olması gerekiyor. Mesai dışında herkesin işi kahvehaneler. Kayaktan, futbola kadar birçok sporu elimden geldiğinde yapmaya çalışıyorum. Naim Süleymanoğlu Türkiye’ye geldikten sonra halter sporu belli bir noktaya geldi, dünya örnek aldı. Toplum önünde olan insanların her şeyine dikkat etmesi gerekiyor. Kendi hayatımı yaşıyorum deme şansımız yok” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar