Connect with us

EĞİTİM

ASLANAPA’DA ÖĞRENME ŞENLİĞİ

Halk eğitimi merkezimiz tarafından düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Şenlikleri Kütahya’nın Aslanapa ilçesi Belediye Kültür Evinde yapıldı

Aslanapa halkının yoğun ilgi gösterdiği törenlere Aslanapa Kaymakamı Necdet Uçar, Garnizon Komutanı Bilal Düz ve Belediye Başkanı Asaf Akar’ın yanı sıra protokolün diğer üyeleri de katıldı. Halk eğitimi merkezince açılan kurslarda verilen eğitimlerin ürünleri olan tiyatro, halk oyunları, şiir dinletisi, koro ve bağlama dinletisi gösterilerinin yapıldığı programın ardından ilçemizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programın sahne gösterilerinden sonra, Çini, Ebru ve Makine Nakışı kurslarımızın hazırlamış olduğu sergi ve öğrenme standları gezildi. Halk Eğitimi Merkezi tanıtım standının gezilmesi ve hazırlanan broşürlerin dağıtılmasıyla program sona erdi.

Bu yıl ilk kez “Öğrenme Şenliği” temasıyla düzenlenen programda hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yapıldı. Halk Eğitimi Merkezinde bu eğitim öğretim yılında, 29 değişik branşta 118 kursun açıldığı, bu kurslarda 2042 kursiyerin eğitim aldığı, elde edilen bu istatistiki sonuçların Aslanapa ilçesini kurslaşma oranlarında ilçeler bazında Kütahya birinciliğine taşıdığı belirtildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar