Connect with us

HABERLER

ASLI ÇAKIR ALPTEKİN,RİO’DA KOŞACAK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi,(DPÜ) BESYO mezunu ve Kütahya’da öğretmenlik yapan Milli Atletimiz Aslı Çakır Alptekin’e RİO yolu açılması büyük sevinçle karşılandı.

Hiç bir zaman doping yapmadığını söyleyen ve hakkını hukuk yoluyla arayan Aslı, WADA ile yaptığı mutabakatla cezasını 4 yıla indirdi. Bunu da kabullenmeyen milli atletimiz, CAS’a taşınan davada mahkemenin tedbir kararı alıp yürütmeyi durdurmasıyla 10 Haziran itibariyle 5 Temmuz’a kadar Rio Olimpiyat kotası almak için yarışabileceği öğrenildi.

Çalışmalarını antrenörü ve eşi İhsan Alptekin gözetiminde sürdüren Aslı’nın idmanları CAS’ta olumlu karşılandı ve milli atletin pistlere dönme talebi kabul edildi.

Çalışmalarını Kütahya sürdüren Aslı Çakır Alptekin, 1500 metreyi yüksek rakımda 4 dakika 8 saniyede koştuğu,RİO’da olimpiyat barajını aşması bekleniyor.

Aslı Çakır Alptekin,karar belli olmadan 4 gün önce “Beklediğine değecek emin ol. Hak de, sabır de, şükür de… Hatırla Arş’ın sahibinin sözünü ; “Allah sabredenlerle beraberdir.” sözüyle bu hakkını elde edeceğine inandığını belirtmişti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar