Connect with us

HABERLER

DÜNYA BİRİNCİSİ HAFIZ 5 BİN KİŞİYE TERAVİH NAMAZI KILDIRDI

Kütahya’lı Dünya Birincisi hafız Ferruh Muştuer ,Simav ilçe Müftülüğü ve Simav Belediyesi’nin birlikte düzenledikleri organizasyonda, Akbaldır Stadyumu’nu dolduran yaklaşık 5 bin vatandaşa teravih namazı kıldırdı.
Akşam namazı ve iftar yemeğinin ardından, 2015 yılında Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması dünya birincisi olan Ferruh Muştuer ve Uşak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Yardımcı Doçent Doktor İbrahim Ulutaş ile Ezanı güzel okuma Ege Bölgesi birincisi Hüsamettin Karataş tarafından Kur’an tilaveti yapıldı. Simav Yeni Cami İmam Hatibi İbrahim Değmen ve Hüsamettin Karataş’ın okuduğu çifte ezandan sonra Yatsı namazını Hüsamettin Ulutaş kıldırdı.Teravih namazı ise Dünya birincisi Kütahya’lı hafız Ferruh Muştuer tarafından; ilk dört rekatı rast,ikinci dört rekatı saba,üçüncü dört rekatı hüseyni, dördüncü dört rekatı eviç,son dört rekatı ise acemaşiran makamında kılırken, her dört rekattan sonra bir sonraki rekatın makamında ilahiler okundu.son rekatta verilen mahur makamındaki selamın ardından,mahur makamında salat-ü selam, segah salat-ı ümmiye okundu ve teravih namazı tamamlandı.
Simav İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz Enderun usulü Teravih namazı kıldıran ve katılan tüm hafızlara teşekkür etti. Yavuz ” Simav’ı manevi bir dua sağanağı altında bırakan bu tür organizasyonlara her zaman hazırız.Allah-ü Teala dualarımızı Dergah-ı İlahiyesi’nde kabul ve karin eylesin” dedi
Organizasyon ile açıklama yapan Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, “İlçemizde ilk defa kılınan Enderun usulü Teravih namazı için davetimize icabet eden hafızlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu tür kültürel faaliyetlerimizi geleneksel hale getireceğiz. Kıldığımız namazlarımızı ve dualarımızı Allah kabul etsin.Simav’lı hemşerilerimize katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan tarafından Hafızlara ve Simav İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz’a hediyelerin takdim edilmesiyle gecenin etkinlikleri sona erdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar