OLMUYOR BEYLER…

2003 Yılında Bor Enstitüsü kurulması aşamasında gazetemizde “Dünya’nın en büyük bor rezervi olan Kütahya’mızın Emet ve Hisarcık ilçelerimizde BOR Enstitüsü kurulmalıdır.” diye ısrarla üzerinde durmuştuk.
Kütahya olarak maalesef bunda başarılı olamadık ve Ankara’da kuruldu.Daha sonra BOR ORGANİZE Sanayi kurulması konusunda çalışmalarımız maalesef yeterince ilgi görmedi ve biz yazdığımızla kaldık ne yazık ki…..
Cumartesi günü gazetemizin manşeti “Ellere varda bize yok mu?”başlığı ile Başbakan Binali Yıldırım’ın “‘yeniden yapılandırma projesinin’”ilk adımı madencilikle atılıyor. Yıllardır terörün pençesinde kıvranan bölgenin kaderi, ‘beyaz altın’ borla değişecek,Şanlıurfa, Mardin ve Ankara merkezli Kırıkkale Keskin ve Kırşehir’de kurulacak bor işleme tesisleriyle yüzlerce kalem ileri teknoloji ürün üretilecek.”haberi okuyunca doğrusu çok hiddetlendim ve başta kendim olmak üzere herkesin bunda suçu olduğunu düşündüm.
Bu durum karşısında yıllardır Kütahya ve ilçelerinde kurulması istediğimiz bor ve bor türevleri ile ilgili projeler üstüne maalesef soğuk su içmek bize düştü.
Şimdi ne bahane uydurulursa uydurulsun bunun izahı mümkün değildir.


Web Tasarım: Arena Ajans