DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SENATOSU DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

Dumlupınar Üniversitesi Senatosu darbe girişimini kınadı.

Atatürk Bulvarından Zafer meydanına kadar yürüyüş yapan Dumlupınar Üniversitesi senatosu  Valilik önünde aldıkları kararı açıkladılar. DPÜ Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören,üniversite senatosunun kınama kararını okudu:”Kahraman Güvenlik Güçlerimizin içerisinde yuvalanmış, FETÖ/PDY olarak isimlendirilen bir grup hain azınlığın Ülkemiz demokrasisine, milli iradeye ve masum sivil halka yönelik alçakça darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Aziz Milletimiz ve Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere, Meclisimize, Hükümetimize, kamu kurumlarından sivil toplum kuruluşlarına, medya organlarına kadar tüm toplumsal kesimlerin göstermiş olduğu milli irade sayesinde bu menfur girişim engellenmiş; milletimiz, demokrasi ve iradesine yönelen tehditler karşısında nasıl birlik olabildiğini bir kez daha göstermiştir.

Dumlupınar Üniversitesi Senatosu olarak, Devletimizin istiklal ve istikbali için hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Tagged:


Web Tasarım: Arena Ajans