Connect with us

HABERLER

KÜTAHYALI VALİ GÖZALTINA ALINDI

Eski Çorum ve Rize valisi Kütahyalı (Simav) Nurullah Çakır, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı. 23 Mayıs 2014 bu yana merkez valisi olan Nurullah Çakır’ın sorgusu devam ediyor.

8 merkez valisi 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam bunların ev ve iş yerlerinde arama yapıldı. Hüseyin Avni Mutlu’nun da aralarında bulunduğu merkez valileri Kütahya Simavlı Nurullah Çakır, Yusuf Yavaşcan, İbrahim Özçimen, Turhan Ayvaz, Abdülkadir Demir, Fatih Şahin, Necmettin Kalkan, Ahmet Aydın gözaltına alındı. 8 vali, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakamın işlediği iddia edilen suçlamalar ise şöyle: “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği”, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” ve “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs.”

Gözaltına alma kararındaki isimler şöyle, Merkez Valileri Hüseyin Avni Mutlu, Yusuf Yavaşcan, İbrahim Özçimen, Turhan Ayvaz, Abdulkadir Demir, Fatih Şahin, Necmettin Kalkan, Nurullah Çakır, Ahmet Aydın Vali yardımcısı Haluk Nadir. Kaymakamlar Erdal Çakır (Bağcılar), Feyzullah Özcan (Sancaktepe) Birol Kurubal (Kadıköy)

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar