Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

SÖZDE DEĞİL ÖZDE DESTEK LAZIM

Başbakan Binali Yıldırım’ın İstanbul ve Ankara’da bulunan bazı birliklerin taşınacağı açıklamasına gazetemizin manşetten verdiği “KAPANAN BİRLİKLER KÜTAHYA’YA TAŞINSIN” haberi hem ülkemizin, hem de Kütahya’mızın ideali olarak uygun bir yer tespitidir.

Kütahya, Ankara’ya 310 Km., İstanbul’a 335 Km., İzmir’e 330 Km., Bursa’ya 180 Km., Konya’ya 326Km., Kocaeli’ye 243 Km., Balıkesir’e 225 Km., Eskişehir’e 70 Km. uzaklıkta ve İç Anadolu, Ege, Marmara Bölgesi’nin  tam ortasında ideal bir merkez olarak düşünülmelidir.

Böyle stratejik öneminin yanı sıra göç veren bir il olarak da düşünüldüğünde, metropol kentlere göçün de önüne geçilmiş olacağı çok önemli bir kriter olduğu görülecektir.

Kütahya’dan Jandarma Er Eğitim Alayı gitmiş ve yerinde tabur kalmıştı. Daha sonra  tabur da gidince “Polis akademisi, polis okulu gelecek” gibi bazı sözler geçmiş ama maalesef gerçekleşememişti.

Kütahya’mızın hızla göç vermesinin sebeplerinden önemli birisi olan bu taşınmanın yerine, geri gelmesi çok büyük bir yatırım olacağı kaçınılmazdır.

AK Parti’nin kurulduğu günden beri kalesi olan ve 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı’nın daveti ile Zafer meydanını anında dolduran Kütahya’mızın artık görülmesi gerektiğine ve destek verilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Sanayi ve turizm geliri olmayan Kütahya’mızın göçünün önüne geçilmesi için çok önemli bir fırsat olarak gördüğüm bu çalışmaya herkesin destek vermesini, sözde değil, özde gayret sarf etmesini bekliyoruz.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar