FETÖ, KAMİL SARAÇOĞLU’NU ÖLÜMLE TEHDİT ETMİŞ!

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, duyanların kanını donduracak cinsten bir açıklama yaptı. “Bizi ölümle tehdit ettiler, başka şeylerle tehdit ettiler kulak asmadık” diyen Saraçoğlu birilerine de gönderme yaparak, “biz vali ile Hisar Yurdunu kapatırken bize karşı çıkanları unutmadık” dedi. Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun, demokrasi nöbetinin 17. gününde yaptığı konuşmadan bazı satır başları şöyle:

“BİZ VALİ İLE FETÖ YURDUNU KAPATTIK”

“Bizler görev gereği sizlerin oyları ile belediye başkanlığı görevini yaklaşık 28 aydır yürütüyoruz. Milletimize ve hemşerilerimize hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Hep şunu söyledik. Biz hiçbir zaman Kütahya’ya efendilik etmeye gelmedik, biz Kütahya’ya hizmetkâr olmaya geliyoruz dedik ve görev süremiz bitene kadar da öyle olacak. 15 Temmuz’da bir darbe girişimi oldu. Biz Kütahya’da göreve geldiğimiz günden itibaren FETÖ çalışmaları ile ilgili belediye olarak elimizden gelen çalışmayı sizler adına yaptık. Hisar öğrenci yurdu olarak bilinen Hüda Rabbim Camisi dedikleri ilk açılan yerlerden birisi. Onu kim kapattı biliyor musunuz? Onu biz kapattık Vali Şerif Yılmaz ile birlikte. O gün dediler ki ‘başkanım neden cami kapatıyorsunuz’, dediler. Biz cami kapatmadık. O dönemlerde bunların bu şekildeki hıyanet içinde olduklarını sezerek kapattık. Ve geri adım atmadık. Bizim dostlarımız, bizim siyasi arkadaşlarımız, belediyemize geldiler ve ‘başkanım cami kapatma, yurt dursun bunların zararı yok’ demişlerdi. Ama ne kadar zararlı olduğunu bir yıl sonra gördüler. Haklı duruşumuzda o gün geri adım atmadan onların yurdunu kapattık. Şuanda vakıflar bölge müdürlüğüne devir oldu ve inşallah mahalle halkımız ne istiyorsa oraya onu yapamaya gayret göstereceğiz. Onların okulları var biliyorsunuz çocuklarımızı zehirledikleri okulları. Konuralp’in ruhsatını belediye olarak biz vermedik.”

“SENİ ÖLDÜRÜRÜZ DEDİLER”

“Devreye kimleri soktular biliyor musunuz ama biz vermedik. Çünkü Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize talimatları, onun bunlarla mücadelesini gördükçe bizim burada diri kalmamız gerekiyordu. Rüzgâra göre hareket etmemiz asla bize yakışmayan bir davranış. Ve bizde diri ve dik durarak gereğini yaptık. Bir olay daha var. Göreve geldiğimiz 3-4 ay sonra meydana gelmişti. Özel sektörde yaşanan bir olay. Şimdi Kütahya’dan kaçtı gitti. Bütün mal varlığını götürdü.  Kimleri devreye soktular ama müsaade etmedik. Sizlerin adına etmedik. Ölüm tehditleri aldık, farklı tehditler aldık ama asla geri adım atmadık. Çünkü bu millet, Kütahyalı bize şunu öğretti. ‘Başkanım dikleşmeden dik dur’ dedi. Biz de sizin bize verdiğiniz talimatı yerine getiriyoruz. Siyasi görüşlerimiz farklı olsa da mesele milli irade olunca, seçilmişlere sahip çıkma olunca bu meydanda hiç kimse siyasi görüşünü ortaya koymadan eline Türk bayrağını alarak bu meydanı dolduruyor.”Web Tasarım: Arena Ajans