Connect with us

HABERLER

ŞÜKRÜ NAZLI: “BU NÖBET HİÇ BİTMEYECEK”

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Demokrasi Nöbetinin 17. gününde Simav’da yaklaşık 5 bin kişilik bir kalabalığa seslendi. Şükrü Nazlı yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi.

“Üzerinde yaşadığımız coğrafya Anadolu toprakları ecdadımızın bize bıraktığı bir miras. Bugün bu topraklar yeniden bir işgal teşebbüsü ile karşı karşıya kaldı. Bu hikâyeyi biraz daha geri sararsak, bundan bin yıl öncede bu topraklarda varoluş mücadelesi vermiştik. Haçlı saldırılarına maruz kaldık. Topyekûn direndik. Anadolu’da kim varsa el birlik mücadele ettik. Tek yürek tek bilek olduk. Bu aziz millet direniş destanı yazmaya bugün başlamadı. Bizim tarihimiz bir direniş destanıdır. O gün saldıran zihniyet neyse bu topraklarda gözü olan, bu topraklardan bütün dünyaya fışkıran hakikat medeniyetinden rahtsızlık duyan yeryüzünün bütün zalimleri, o gün neden bu topraklara saldırdıysa, inanın 15 Temmuz saldırısı onlardan bir gram farklı değildir. Aynı niyetle, aynı arzuyla 15 Temmuz gecesi bu topraklara göz koydular. O zaman karşımızda değişik milletlerden batılılar vardı. Bugün öyle haince bir plan ortaya koydular ki 15 Temmuz’da mertçe karşımızda değillerdi. Çok acı olan, içimize yerleştirdikleri piyonları, kuklaları, bizim üniformamızı giymiş vatan hainleri vardı karşımızda. Onlarla mücadele ettik. Kendileri arka planda bekliyorlardı. Kuklacılar kuklalarıyla saldırdılar. 15 Temmuz sıradan bir darbe girişimi asla değildir. Anadolu’yu yeniden bir işgal planının parçasıdır. Eğer becerebilselerdi, bugün nasıl bir ortam yaşayacaktık hayal edebiliyor musunuz? 15 Temmuz’un şehitleri Ömer Halisdemir’ler, İlhami Varank’lar, Ahmet Özsoy’lar, 32 yaşında tankın altında şehit edilen o kızımız ve niceleri. Onların adı bizim tarihimizde altın harflerle yer alırken, bu soysuzlar vatan hainleri tarihin çöp sepetine gideceklerdir. Adları anılmayacak soyları kesilecek göreceksiniz. 15 Temmuz bir işgal planıydı. Ama Allah’a hamdolsun bu aziz millet öyle büyük bir millet ki; biz hep şunu diyorduk, özellikle son bir asırdır yaşadığımız sıkıntılar ve geçirdiğimiz süreçlerden dolayı, hafızamızı kaybediyoruz milli ve manevi değerlerimiz azalıyor diye içinde endişe taşımayan var mıydı Allah aşkına. Çocuklarımızı yetiştiremiyoruz diye hep kuşku duyardık. Ama öyle değilmiş. Bir de baktık gördük ki, ninelerimiz, dedelerimiz, yiğit delikanlılarımız hatta çocuklarımız, kadın erkek, sağcı solcu, Türk, Kürt, Çerkez, Abaza, Arnavut, Boşnak kim varsa. Herkes sokaktaydı. Gördük ki bu millet tarihini unutmamış. Bu topraklarda niye var olduğunu, kendine bırakılan emaneti unutmamış. Ve bu değerlere ihanet etmedi Allah’a hamd olsun.”

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu millet üzerine çok oyunlar oynandı. Sabrettik ama coğrafyalarımızı işgal etmeye çalışan zihniyet bununla yetinmedi zihinleri de işgal etmeye çalıştılar. Kültür emperyalizmi adı altında bizi kendi değerlerimizden uzaklaştırıp, bizi batılılaştırma gayreti içinde oldular. İşte endişemiz bundandı. Nesillerimiz elden gidiyor diye korkuyorduk. Allah’a hamdolsun bu millet öyle bir silkindi ki üzerimize sürülen o sentetik boyaları döktü, bir asırdır oynanan bütün oyunları bozdu. Tankın önüne yatma cesaretini gösteren bu aziz millet hangi değerler uğruna bunu yaptı sanıyorsunuz? Kalıcı olan o değerler içimizdeydi. Ve öyle bir destan yazıldı ki bunu sıcağı sıcağına yaşadığımız için belki şu anda tam olarak idrak edemiyoruz ama. Daha sonraki nesiller daha iyi anlayacak ve anlatacaklar. Bu büyük destanı bu aziz millet yazdı.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar