İshak Gazel: “Sen-ben değil, biz başardık”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Türk milletinin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bağımsızlığını tekrardan ilan ettiğini ifade etti.

Zafer Meydanı’ndaki demokrasi nöbetinde konuşan Gazel, Kütahyalılar’ın demokrasi nöbetlerine gösterdiği yoğun ilgi sebebiyle teşekkür etti.

Gazel, “15 Temmuz gecesi dimdik durduk. Bu vatanın sahibini Türk milletindir. Bu millet kendisini kim yönetecekse o seçmeye muktedirdir. Bağımsızlığını tekrardan ilan ettik. Bunu ’sen-ben’ değil, biz olarak yaptık. 15 Temmuz sonrası bu toplumdaki suni ayrışmaların nasıl yok olduğunu görüyoruz. Bundan sonra bu birlik ve beraberlik duygumuzu devam ettirmeliyiz. Büyük Türkiye için aramızdaki ayrışmalara müsaade etmeyeceğiz. Bu hainler bitmeyecektir. Ama bizler hainlere ne ceza verilmesi gerektiğini çok iyi biliyoruz. Onlar gereken cezasını alacak. Hiç kimse Türkiye’nin otoritesine müdahale edemeyecek. 7 Haziran’da milletvekili olduğumda üzerimde büyük bir yük olduğunu hissettim. Sizlerin verdiği oyların nasıl bir emanet olduğunu hissetmeye başladım. Ancak, 15 Temmuz gecesi bu emanetin ne kadar büyük olduğunu daha fazla hissettim. Ben bu milletin her bir ferdinin ayağının tozu olmayı kendim için onur ve gurur meselesi olarak adladiyorum. Bu millet ne kadar büyük bir millet olduğunu, ne kadar hoşgürülü, ne kadar hoşgürülü bir millet olduğunu 15 Temmuz’dan itibaren daha fazla gösteriyor. Sizlerden aldığımız emanet bizim için çok önemli. Sizin dik duruşunuz bizim için çok büyük destek oluyor. Sizler sayesinde dik durabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazel, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret ettiklerini ifade etti.

Milletvekili Gazel, Erdoğan’ın, demokrasi nöbetlerine yoğun katılımları sebebiyle Kütahyalılar’a teşekkür edip selamlarını gönderdiğini kaydetti.


Web Tasarım: Arena Ajans