Connect with us

ŞÜKRÜ ATAKAN

HER ŞEY VATAN İÇİN

Subaylar, erleri eğitim yaptırırken koro halinde gür bir sesle “Her şey vatan için” diye bağırtırlar. Her Türk çocuğunun en büyük ideali, anne babalarının duası evlatlarının askeri okulları kazanıp hava, kara, deniz subayı olmasıdır. Bu okullara en zeki ve sağlıklı Türk çocukları ve gençleri alınıp, okutulup subay olarak T.S.K.’da görev alırlar. Hiç birinin iş bulma sorunu yoktur. Diğer öğrenciler gibi yurt sorunları, yiyecek, giyecek v.s. sorunları yoktur. Tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanır. T.S.K. mensuplarının personel kanunu özeldir. En iyi ücreti onlar alır, lojmanda kalırlar, makam arabaları, gazinoları, toplum içinde saygınlıkları vardır. İşte bu imtiyazlı Türk halkının göz bebeği T.S.K.’nın içindeki hainler, 15 Temmuz 2016 tarihinde devletimize, tüm makamlarına, parlamentomuza, bağımsızlığımıza ve Yüce Türk Milleti’ne karşı darbe girişiminde bulundular. Hiçbir haklı nedeni olmayan hareketi ben de şiddetle kınıyorum. Bu hayâsız, sonu karanlık ve hüsran olan darbe girişiminin ele başısı Fetullah Hoca diye anılan, vatan haini, Amerikan uşağını lanetliyorum. Onun menfur emellerine alet olan asker, polis, hâkim, savcı, doktor, öğretmen, sivil, resmi hepsini acıyor ve kınıyorum.

17-25 Aralık bir sivil darbe girişimiydi. O gün darbe girişimini üstün cesaret ve metanet örneği gösterip, dimdik görevi başında duran başbakanı ile bu gün halkımızı vatanını kurtarmak için sokağa çıkın komutunu veren Cumhurbaşkanımıza (Başkomutanımız) canı yürekten kutluyorum.

Tankın önünde göğsünü siper eden Kahraman Vatansever Türk halkına minnet ve şükranlarımı sunarken, Şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Gaflet, delalet ve ihanet içinde olan başta Fetullah olmak üzere tüm darbe girişiminde yer alanları lanetliyorum. Bu hainler çok zamandır, devletin içine her kademesine haince, gizlice sızıp, niyetlerini gizlemeyi başarmışlar.

Bu hainler Cumhurbaşkanımızın yaveri olmuşlar. Devletin en büyük koruma birimi olan muhafız alayına, komando birliklerine, hava, kara, deniz birlik komutanlıklarına kadar sızmışlar. Demek ki PKK terör örgütünü bitirmeyen, binlerce şehidin kanına giren bu vatan hainleriymiş. Milletin dişinden, tırnağından artırarak verdiği vergilerden alınan topu, tüfeği, füzeyi, bombaları dağlara taşlara atıp dönmüşler. Yazıklar olsun! Bak pkk ve diğer terör örgütleri nasıl bitecek! Ülke refaha kavuşacak. “Her şerde bir hayır vardır” derler. Bu işin sonu da ülkemiz için hayırlı olacaktır, Türk Ulusu dünya durdukça hür, bağımsız ve demokratik sistemle yaşayacaktır.

Ve netice: Vatan haini darbeci ve yandaşları cezalarını bulacaktır. Benim kaygım kurunun yanında yaşın da yanmamasıdır. İyi araştırılıp doğru karar verilmelidir. Dost ve müttefik bildiğimiz ABD ya darbe girişiminin elebaşısı Fetullah’ı Türkiye’ye iade eder, ya da kendisinin de darbeci olduğunu kabul eder. Türkiye, Amerikasız varlığına devam eder ama Amerika Ortadoğu’da egemenliğini sürdüremez. Yeter ki biz iktidarı, muhalefeti ve tüm halkı ve kuruluşları olarak bir ve beraber olalım.

Yüce Allah’tan Şehitlerimize Rahmet, kalanlara sabır ihsan ederim. Bir daha böyle acı günler görmememiz dileğiyle.

Kalın sağlıcakla…

Not: Okuduğunuz bu yazı 27 Temmuz 2016 tarihinde Yeni Kütahya Gazetesinde yayımlanmıştır.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar