DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ FETÖ SORUŞTURMASINDA 2.DALGA YAPILDI! 41 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Dumlupınar Üniversitesindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasında son dakika gelişmesi. DPÜ Rektörü Prof.Dr. Remzi Gören 41 kişiyi daha FETÖ soruşturması çerçevesinde açığa aldı. FETÖ hakkındaki soruşturmaların sürdürüldüğü kaydediliyor. Açığa alınan 41 personelin 37 tanesi akademisyen olarak görev yapıyordu. 4 personel ise idari kısımda çalışıyordu. 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması sonucunda açığa alınan DPÜ çalışanlarının sayısı açıklandı. Dumlupınar Üniversitesinden yapılan resmi açıklamaya göre ikinci dalgada 37 akademisyen ve 4 idari personel olmak üzere toplam 41 personelin açığa alındığı kaydedildi. Bu sayı ile birlikte açığa alınan DPÜ personeli sayısı 132 oldu. İlk dalgada 87 kişi açığa alınmıştı. Bunun hemen ardından 4 personel daha açığa alınınca rakam 91 olmuştu. İlk dalgada açığa alınan personelin büyük bir çoğunluğu Tıp Fakültesinden olmuştu. 2. dalgada görevden alınan 41 kişinin hangi fakülteler olduğu ve isimleri açıklanmadı. Konuyla ilgili ayrıntılar Yeni Kütahya’da yayımlanmaya devam edecek.

İSİMLER AÇIKLANMIYOR

FETÖ soruşturmaları gerekçesi ile haklarında işlem başlatılan hiçbir personelin ismi açıklanmıyor. Resmi kaynaklardan isim açıklanmazken bazı sosyal medya hesaplarından isimleri açıklayan kişi yada kişiler hakkında da hukuki işlem başlatıldığı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak suçu ve örgüt bağlantısı kesinleşen kişiler tamamen görevden atıldıktan sonra isimleriyle birlikte resmen açıklanacak.


Tagged:


Web Tasarım: Arena Ajans