ATATÜRK’ÜN VECİZ SÖZLERİ

Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözlerini yazıp, okuyup ve düşünüp günümüze göre yeniden tahlil etmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal’in 1919’da Samsun’a çıkışı ve devam ede gelen süreçte kurulan Büyük Türkiye Cumhuriyeti, Fetullah Gülen denilen alçak, hain, şarlatan ve düzenbazın 35-40 yıllık oyunu ile mi yıkılacak? Allah buna izin mi verecek? Pek tabiî ki vermedi… Çünkü Türk Milleti aziz ve latif bir millettir. Türkler tarihinde hiç, ama hiç puta tapmamış, hep tek bir yaratıcıya iman etmişlerdir. Biz Türkler, Allah’ın sevgili kullarıyız ki ne zaman bir uçurumun kenarına gelsek, Rahman ve Rahim olan Allah bizi uçurumun kenarından alıp orta yere bırakır. Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamdolsun… Gelelim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bazı veciz sözlerine;
“Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz. Görürsünüz ki; milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, hep din kisvesi altındaki küfür ve melânetten gelmiştir.”
“Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz.”
“Milletimiz her güçlük ve zorluk karşısında, durmadan ilerlemekte ve yükselmektedir. Büyük Türk Milletinin bu yoldaki hızını, her vasıtayla artırmaya çalışmak, bizim hepimizin en kutlu vazifesidir.”
“Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ekonomik zaferlerle taçlanlandırılmazlarsa, meydana gelen zaferler devamlı olmaz, az zamanda söner.”
“Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.”
“Zafer; “Zafer benimdir” diyebilenin, muvaffakıyet, “muvaffak olacağım” diye başlayanın ve “muvaffak oldum” diyebilenindir.”
“Birtakım kuş beyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.”
Evet, sadece 7 tanesini sizinle paylaşabildim. Çok büyük anlamları olan 7 farklı veciz söz…
15 Temmuz gecesi tüm milletimiz büyük bir erdemle, cesaretle, azimle ve feragat ile kocaman tankların, tüfeklerin, uçaksavarların ve bilumum askeri gereçlerin önüne geçerek, “DUR… Çanakkale geçilmez” ruhu ile Feto’nun asker üniforması giymiş kahpelerine, OSMANLI ŞAMARINI indirmiştir. Bu şamar, sadece FETÖ’ye değil ne kadar Türk düşmanı varsa alayına indirilmiştir. Ölümden korkmayan, ölünce yok olmayacağına iman eden, Hayy’dan gelip Hu’ya döneceğini bilen bir millet, toptan tüfekten mi korkar? Korkmaz elbette, korkmadı ve hiçbir zaman da korkmayacak…
Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, Devlet Başkanımız ve reisimiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın; 15 Temmuz gecesi, “KORKMA! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” demesi ile yeniden dirilen Osmanlı Çınarı, artık tüm dünyaya dallarını salacaktır BİİZNİLLAH…
Alevi, Sünni, sağcı, solcu, ülkücü, sosyalist vb. diye kutuplaşma yapmadığımız zaman ortaya çok büyük bir güç olan TÜRK MİLLETİ çıkıveriyor. Geçen Pazar günü Yenikapı’da toplanan 5 milyon insanın tamamı birlikteliğimizin, tevhidimizin en güzel örneği olmuştur.
Demokrasi uğruna, hürriyetimiz uğruna, milletimiz uğruna, ay yıldızlı al bayrağımız uğruna ve en önemlisi ALLAH yolunda canlarını teslim eden, aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Mekânları cennet ola… Devletimiz bâki, Milletimiz daim, ordularımız muzaffer ola. Allah cümlemizden hoşnut ve razı ola.”
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!Web Tasarım: Arena Ajans