MİLLETVEKİLİ İSHAK GAZEL: “YENİ KÜTAHYA MİLLİ VE YERLİ BİR GAZETEDİR”

TBMM Divan Üyesi Kütahya Milletvekili İshak Gazel Yeni Kütahya Gazetesini ziyaret etti. Gazel; “kurulduğu 1997 yılından bu yana hep milletinin yanında saf tutan Yeni Kütahya’yı tebrik ediyorum” diye konuştu.

ÖZEL HABER – Türkiye Büyük Millet Meclisi Divan Üyesi ve Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Yeni Kütahya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yaylıoğlu’nu ziyaret etti. Gazel, Yeni Kütahya Gazetesi’ni ilk kurulduğu günden beri yakinen takip ettiğini dilere getirerek, “kurulduğu 1997 yılından bu yana hep milletinin yanında saf tutan Yeni Kütahya’yı tebrik ediyorum” dedi. AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, ziyaret esnasında şunları kaydetti; “28 Şubat’ın en sert zamanında kurulan Yeni Kütahya’nın ilk manşetini çok iyi hatırlıyorum. İmam Hatip okulların orta kısımlarını kapatan 8 yıllık kesintisiz eğitim için camilerde para toplanmasını eleştiren bir başlık atmıştı. İşte o gün Yeni Kütahya’nın korkusuz, cesur, milli ve yerli olacağına inanmıştım. 17/25 Aralık sürecinde de Yeni Kütahya yine milli ve yerli duruşunu aynen koruyup paralel ihanet örgütüne karşı dimdik durdu. Son olarak yine 15 Temmuz ihanet gecesi ilk andan itibaren hep Yeni Kütahya Gazetesi bizimle yani milleti ile birlikte idi. Bu dik duruşundan dolayı gazetemiz Yeni Kütahya’yı tebrik ediyorum” dedi.

Yeni Kütahya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yaylıoğlu ile bir süre sohbet eden İshak Gazel, 28 Şubat sürecinde hangi gazetenin ya da hangi gazetecinin nasıl tavır sergilediğini çok iyi anımsadığını söyledi. Gazel, “o yılları unutmamız mümkün değil. Yapılan iyilikleri de kötülükleri de çok iyi hatırlıyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi gecesini nasıl unutabiliriz? Kanla dolu o gecede şahadet şerbeti içen 240 kardeşimizi bir defa daha rahmet ve şükranlar yâd ediyoruz” diye konuştu.


Web Tasarım: Arena Ajans